Jazda na cudzej karcie i bez uprawnień

W   dniu   17   stycznia   2017   r.,   przed   godz.   19,   w   Ostrowcu Świętokrzyskim na Alei  XXV?lecia Wolności, policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Volvo z naczepą.
-Powodem   zatrzymania   było   przekroczenie   przez   kierującego ciężarówką   dozwolonej   prędkości   ?mówi   kom.   Ewa   Libuda,   oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas kontroli okazało się, że 21-letni kierowca, mieszkaniec województwa mazowieckiego, nie posiada   uprawnień   do   kierowania   samochodami   ciężarowymi. Wykonywał on transport drogowy, posługując się cudzą kartą kierowcy. Za przekroczenie prędkości, brak uprawnień do kierowania danym typem pojazdu i posługiwanie się nie swoją kartą kierowcy 21-latek został ukarany grzywną w łącznej kwocie 2.400 zł. Zabezpieczona karta została przesłana do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
Teraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego ustalą, jak 21- latek wszedł w posiadanie karty kierowcy, którą nie miał prawa się posługiwać.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *