Baseny w czerwcu?

Czerwiec tego roku to nowa  data uruchomienia otwartych basenów na ?Rawszczyźnie? w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Gmina, a właściwie wykonawca wniósł już opłatę legalizacyjną na wykonane prace. Ta sama firma wykona również II etap inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj.
?Przelew został wykonany, ale gmina nie poniosła z tego tytułu żadnej szkody ? podkreśla Marzena Dębniak, wiceprezydent Ostrowca. Koszty, które zostały potrącone z ostatniej faktury,  poniósł wykonawca. Czekamy teraz na zezwolenia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego na kontynuowanie prac. Do zakończenia I etapu brakuje około dziesięciu dni, a plac zabaw jest już gotowy w 100%.
-Czekamy na decyzję zatwierdzająca już wykonane roboty – mówi z kolei Władysław Sobiech, prezes firmy, która wykonywała pierwszą część inwestycji. Zimy nie ma, więc można by prowadzić prace na miejscu w okresie, gdy temperatura przekroczy 10 stopni Celcjusza.
Jak poinformował nas Stanisław Adamski ? Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ostrowcu Świętokrzyskim – po uiszczenie opłaty legalizującej przez wykonawcę basenów w ciągu najbliższych 30 dni wyda decyzję umożliwiającą kontynuowanie prac budowlanych, obejmujących I etap inwestycji. Przypomnijmy, że w I etapie prac budowlanych zaplanowano budowę brodzika dla dzieci, o powierzchni 500 metrów kwadratowych przy różnicach głębokości o 10 do 50 cm. W jego wnętrzu ma się znaleźć cała masa urządzeń zabawowych dla dzieciaków. Drugi z basenów, o powierzchni ok. 700 m kw. i przy głębokościach od 1,2 m do 1,35 m, ma posiadać trzy, 25-metrowe tory pływackie, a na pozostałej części niecki znajdą się  rządzenia rekreacyjne, jak bicze wodne, gejzery, czy łóżka masujące. Toalety, szatnie, prysznice, łazienki zostaną zamontowane w systemie kontenerowym.
Natomiast wybudowany przy basenach – na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku – plac zabaw może być już użytkowany. Z kolei w II etapie, którego budowa ? zgodnie z procedurą – musi zostać zgłoszona do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, do obiektu dobudowany zostanie moduł urządzeń rekreacyjnych, jak zjeżdżalnia z hamownią, sztuczna rzeka, a także cała infrastruktura towarzysząca w postaci budynku socjalnego dla klientów, szatnie, przebieralnie, węzły sanitarne z natryskami. W drugim module inwestycji znajdą się magazyny, pomieszczenie administracyjne, w którym będzie prowadzona sprzedaż biletów oraz restauracja i toalety. Natomiast od strony Galerii Ostrowiec, tam gdzie jak pamiętają użytkownicy starych basenów stała trybuna, przewidziane jest urządzenie pergoli z elementami naturalnej zieleni.
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski ogłosiła i rozstrzygnęła już przetarg na kolejną część inwestycji. Całość zrealizuje ta sama firma, która rozpoczęła powstawanie I etapu.
-Nie ukrywam, że zależy nam na odzyskaniu środków, które ponieśliśmy w związku z tą inwestycją, jednak nie bez obaw przystąpiliśmy do przetargu na II etapprzyznaje Władysław Sobiech. Obawiamy się tego, że i drugi etap może powstawać w bólach.
-Co prawda ważne są kwestie projektowe, ale chyba ważniejsze będą terminy otrzymania pozwoleń. To co mogę powiedzieć na tę chwilę, że I etap będzie gotowy na czerwiec tego roku – wypowiada się ostrożnie wiceprezydent Marzena Dębniak.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *