W Ostrowcu będzie mecz Polska – Bułgaria! Ostrowiec w pięściarskiej elicie!

Sekcja pięściarska KSZO na spotkaniu z dziennikarzami i kibicami podsumowała osiągnięcia w 2017 roku.
Wziął w nim udział wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek, prezes KSZO Piotr Dasios, wiceprezes KSZO ds. boksu Łukasz Dybiec, szef wyszkolenia sędziów w Świętokrzyskim Związku Bokserskim Arkadiusz Binensztok oraz nasi świetni trenerzy ? Eugeniusz Cioch i Wojciech Surowiec.
Ostrowieccy pięściarze od dziesięciu lat czynią systematyczne postępy i plasują się w najlepszej dziesiątce klubów w kraju. W klasyfikacji klubowej za 2017 rok KSZO zajął wysokie, 6 miejsce w Polsce. Sukces to niebywały, tym bardziej, że sklasyfikowano aż 166 klubów. Co ciekawe, w czołowej ?50? zestawienia KSZO jest jedynym obok Rushha Kielce przedstawicielem województwa świętokrzyskiego. Kolejny bowiem klub ze Świętokrzyskiego ? Skalnik Wiśniówka został sklasyfikowany dopiero na 56 miejscu. Tak, jak pięściarstwo dla województwa, tak i KSZO dla Ostrowca wywalczyło najwięcej punktów w klasyfikacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego.
-W tegorocznym zestawieniu wyprzedziliśmy m.in. tak uznane w kraju kluby jak BKS Hetman Białystok (11), BKS Radomiak Radom (22), czy KSW Róża Karlino (28) ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Dorobek punktowy naszej sekcji stanowi 33% punktacji całego regionu świętokrzyskiego! Nie mogłoby być tych osiągnięć bez sukcesów indywidualnych zawodników i trenerów, co ciekawe pracujących w zupełnie innych zawodach. Co ważne, sukcesy odnoszone są w różnych kategoriach wiekowych. Nasi pięściarze wywalczyli w sumie 4 medale mistrzostw Polski. Mistrzem Polski Młodzików został Dawid Brzeziński, wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski Daniel Surowiec, a brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski Karolina Witek. Sukcesem był także brązowy medal w Mistrzostwach Polski Seniorów Andrzeja Kołtona. Dorobek punktowy wzbogacili również: czwarci na Mistrzostwach Polski Juniorów Wiktor Rotmański oraz Albert Orzeł, wicemistrzowie Akademickich Mistrzostw Polski ? Damian Falecki, Dominika Kołton i Karolina Witek. Sukcesem drużynowym było z kolei zajęcie I miejsca na VII Otwartych Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w Boksie. KSZO wystąpił w nich w składzie: Angelika Strzelecka, Martyna Adamus, Dawid Ziomkowski, Kacper Delegiewicz, Albert Orzeł, Andrzej Kołton. Ponadto, nasi pięściarze są wysoko w rankingach seniorów PZB ? Daniel Surowiec jest 2 w kat. 49 kg, a Andrzej Kołton jest 3 w kat.
91 kg. Natomiast młodzik, Dawid Brzeziński jest 1 w kat. 72 kg. Nic dziwnego, że nasi pięściarze, jak Damian Falecki, czy Andrzej Kołton pomagają wielu zawodowcom, jak Michał Żeromski i Krzysztof Kosela, w przygotowaniach do ich walk.
Pięściarze KSZO w 2017 roku startowali na zawodach w całej Polsce. Odbyli obozy i konsultacje sportowe. Klub zorganizował 7 konsultacji, w tym m.in. w Rzeszowie, Kielcach, Lublinie oraz dwa kilkudniowe seminaria bokserskie, w tym z Mateuszem Masternakiem i obóz sportowy dla 20 zawodników.
-Wielkim sportowym i organizacyjnym sukcesem był mecz bokserski Polska ? Białoruś, który odbył się 3 marca w hali widowiskowo- sportowej KSZO ? podkreśla Łukasz Dybiec. -Polacy wygrali 14:10 i udanie zainaugurowali cykl międzynarodowych meczów pod nazwą Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego. Efektownie przygotowaną galę w obejrzało 2600 kibiców. W Hali Sportowo ? Widowiskowej KSZO odbył się również XXII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Bronisława Kubickiego. Na ostrowieckim ringu zobaczyliśmy 18 walk, w tym 9 pokazowych i 9 turniejowych, z udziałem pięściarzy z Anglii, Ukrainy i Polski. Drużynowo najlepsi okazali się zawodnicy z Wysp Brytyjskich, z akademii bokserskiej St. Pauls Hull. Klub Sportowy KSZO zajął II miejsce drużynowo.
Wiceprezes PZB Grzegorz Nowaczek poinformował, że 26 października w ostrowieckiej hali, w ramach Światowej Konfrontacji Boksu, odbędzie się mecz Polska ? Bułgaria.
W codziennej pracy sekcję pięściarską KSZO wspierają: Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, Piekarnia Skalski, Active Zone, POG Studio, Centrum Sport, EKO-Ferma, Ciesielnia Mirosława Nowocienia, Fundacja Pomocna Dłoń, Publima, RCU Ubezpieczenia, K1 Studio, Biuro Ochrony Spartan. Nam miło, że Gazeta Ostrowiecka medialnie wspiera sukcesy pięściarzy KSZO.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *