Od 50 lat na dobre i na złe

Ostatnio w Urzędzie Stanu Cywilnego cztery pary obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego.
Państwo Krystyna i Zbigniew Marynowscy, Krystyna i Leszek Sadło, Krystyna i Andrzej Bogdańscy oraz Maria i Stanisław Wilczyńscy z rąk prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego i zastępcy kierownika USC w Ostrowcu Świętokrzyskim Sylwii Janik odebrali medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, okolicznościowe statuetki oraz kwiaty. Nie zabrakło serdecznych życzeń od najbliższych oraz gromkiego sto lat przy lampce szampana.
Państwo Marynowscy poznali się w Opatowie. Pan Zbigniew jako pracownik Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych w Kielcach prowadził tam prace. Pani Krystyna pracowała wówczas w Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Opatowie. Pobrali się 2 września 1967 roku w Lipniku. Od 1969 r. są mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. Państwo Marynowscy mają dwóch synów. Doczekali się także czworga wnuków.
Państwo Sadło pochodzą spoza Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawodowo jednak związani byli z tym miastem. Pani Krystyna pracowała w Modeksie. Pan Leszek swą karierę zawodową związał z hutą. Młodzi poznali się na potańcówce. Pobrali się 30 września 1967 r. w Bodzechowie. Państwo Sadło mają dwoje dzieci. Są szczęśliwymi dziadkami dwojga wnucząt.
Państwo Bogdańscy poznali się w rodzinnej miejscowości pani Krystyny ?Górnie. To tam, pan Andrzej jako kierowca ostrowieckiego PKS jeździł do kopalni kamienia. Pani Krystyna pracowała wówczas w Klubokawiarni, gdzie pan Andrzej kupował kawę i papierosy. Po ślubie przeprowadzili się do Ostrowca Świętokrzyskiego. Tu pani Krystyna pracowała w Cukrowni. Państwo Bogdańscy mają dwoje dzieci.
Państwo Wilczyńscy poznali się na odpuście w Ćmielowie. Pobrali się w marcu 1967 r. w Bodzechowie. Pani Maria pracowała jako szwaczka w ostrowieckim Drewmecie. Po rozwiązaniu zakładu pracę znalazła w Hotelu Łysica. Pan Stanisław swą trzydziestodziewięcioletnią karierę zawodową związał z ostrowiecką hutą. Państwo Wilczyńscy mają troje dzieci. Doczekali się sześciorga wnucząt.

50

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *