Olga Pawliukowska zagra w Złotej Lidze Europejskiej

Jak się dowiedzieliśmy, z siatkarką KSZO, Olgą Pawliukowską, kontaktował się trener reprezentacji Białorusi, Piotr Khilko.
Poinformował naszą libero, że powoła ją do reprezentacji Białorusi, która będzie rywalizowała w Złotej Lidze Europejskiej. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w maju. W Złotej Lidze Europejskiej siatkarek do podziału między uczestników Final Four będzie 413 tysięcy euro, z czego zwycięzca zgarnie 125 tysięcy.
Białorusinki, które wywalczyły 7 miejsce na ostatnich mistrzostwach Europy, w Złotej Lidze Europejskiej trafiły do grupy C, w której rywalizowały będą z Czeszkami, Słowaczkami i Hiszpankami. Fazy grupowe wszystkich turniejów rozpoczną się 20 maja, a po sześciu kolejkach najlepsze ekipy zmierzą się w Final Four w dniach od 16 do 17 czerwca. O tytuł mistrzowski zagrają zwycięzcy grup i najlepszy zespół z drugiego miejsca. Dwie najlepsze drużyny Złotej Ligi Europejskiej dostąpią zaszczytu występu w Volleyball Challenger Cup 2018, czyli sześciozespołowych zmagań, których zwycięzca zagra o miejsce w Siatkarskiej Lidze Narodów.
Przypomnijmy, że reprezentacja Polski kobiet zagra w przyszłym roku w Siatkarskiej Lidze Narodów, czyli obecnie najważniejszych towarzyskich rozgrywkach pod egidą FIVB. Polki są w grupie walczących o utrzymanie w elicie pretendentek wraz z Argentyną, Dominikaną i Belgią.

DSC_2405

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *