Dzielna postawa pięściarek KSZO! Cztery walczyły w ćwierćfinale mistrzostw Polski!

28277413_1590432687744625_7650379725206702552_n
Zwycięska Emilka Nowakowska

W Grudziądzu brzmiał gong 18 Mistrzostw Polski Seniorek i 17 Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie. O medale walczyło 150 juniorek i 84 seniorek, a wśród nich wszystkie najlepsze polskie zawodniczki. KSZO na mistrzostwa zabrał 5 zawodniczek: 4 juniorki oraz seniorkę.
W walkach eliminacyjnych wśród juniorek w wadze do 48 kg Emilia Nowakowska najpierw pokonała Wiktorię Rukasz z KS Ziętek Team Kalisz i to przez RSC w I rundzie, a w ćwierćfinale uległa Wiktorii Łabuś z CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza. W wadze do 57 kg w walce eliminacyjnej Angelika Strzelecka wygrała z Martyną Marszał z KB Gryf Wejherowo. W walce ćwierćfinałowej do 60 kg Angelika Strzelecka uległa Natalii Niedobylskiej z MGKS Gwarek Łęczna. Jako jedyna do ćwierćfinału nie dostała się tylko Martyna Adamus, która w tej samej kategorii wagowej musiała w walce eliminacyjnej uznać wyższość Magdaleny Sochowicz z Boks Polonia Świdnica. W ćwierćfinale znalazła się ponadto Iga Klepacz, występująca w kategorii wagowej do 64 kg. Dzielnie o medal walczyła w grupie seniorek Aleksandra Szczodrak. W III rundzie jednak nadziała się na ciosy Zuzanny Napory z MLKS Sparta Złotów i sędziowie przerwali pojedynek.
W sumie, występ naszych zawodniczek trzeba uznać za niezwykle udany. KSZO bowiem zdobył aż 24 punkty do klasyfikacji sportu młodzieżowego. To sukces, tym bardziej, że wszystkie nasze zawodniczki są pierwszy rok juniorkami, a Ola Szczodrak pierwszy rok młodzieżowcem.
-W tym roku  mistrzostwa zostały rozegrane bardzo wcześnie i przez przesunięcie terminu, a także termin ferii  mieliśmy utrudniony proces przygotowawczy ? podkreśla wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Dziewczyny, które wzięły udział w mistrzostwach są bardzo rozwojowe i pokazały to w  Grudziądzu. Wszystkie walczyły bardzo dzielnie, awansując do 4 ćwierćfinałów. Dokonując analizy porównawczej, w sezonie 2017 nasze juniorki i seniorki nie punktowały. W sezonie  2018 uczyniliśmy więc kolejny krok w rozwoju sekcji.
Nic dziwnego, że trener Ireneusz Tracz, pod okiem którego dziewczęta walczyły w Grudziądzu, jest zadowolony z  ich występu. W przyszłym roku, jeśli uda się w klubie utrzymać taką dynamikę rozwoju, to z pewnością zobaczymy nasze dziewczyny na podium.
Dziś, we wtorek, juniorzy KSZO z trenerami Wojciechem Surowcem i Ireneuszem Traczem wyjeżdżają na Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie do Ciechocinka. Nasz klub w mistrzowskiej imprezie reprezentować będą: 49 kg – Dominik Granat, 60 kg – Albert Orzeł, 69 kg – Michał Kot, 75 kg – Dawid Zomkowski, +91 kg Kacper Michta.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *