Wojewoda ma nowego doradcę

Od kilku dni wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek ma nowego trzeciego doradcę. Został nim radny powiatu opatowskiego Tomasz Staniek. Nowy doradca zastąpił Marcina Piętaka, który rozpoczął pracę w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Tomasz Staniek będzie doradzać wojewodzie w kwestiach związanych z samorządami i organizacjami pozarządowymi.

– Mam już wieloletnie doświadczenie samorządowe, więc znam problemy, z jakimi borykają się samorządy- mówi T. Staniek. Z wykształcenia jestem muzykologiem, dlatego chciałbym też doradzać pani wojewodzie w zakresie kultury i organizacji imprez w naszym województwie.  Dziękuję pani wojewodzie Agacie Wojtyszek za zaufanie. Praca w świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim to również zobowiązanie i rzetelne działania dla dobra mieszkańców naszego województwa.
Tomasz Staniek ma 42 lata. Mieszka w Opatowie, jest żonaty, ma czworo dzieci. W latach 2010-2014 był przewodniczącym Rady Miejskiej w Opatowie. Od 2014 roku pełni funkcję radnego powiatu opatowskiego. W tym samym roku kandydował także na burmistrza Opatowa z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2012-2014 był przewodniczącym struktur PiS w Opatowie. Od 2014 roku jest szefem struktur PiS w powiecie opatowskim. T. Staniek był zaangażowany w wiele akcji charytatywnych.
Nowy doradca wojewody Agaty Wojtyszek swoje obowiązki przejął 22 lutego br. Tego dnia zwolnił stanowisko kierownika Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Starachowicach, które piastował od ubiegłego roku.
T. Staniek zdążył już reprezentować wojewodą w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa. Wziął także udział w zebraniu OSP Iwaniska oraz Brzezie.

-Podczas  spotkaniu, na którym reprezentowałem panią poseł Annę Krupkę i panią wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek został przekazany sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników o wartości 13 tys. złotych.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wojewoda ma nowego doradcę

  • 27 lutego 2018 at 08:06
    Permalink

    A ja mogę być czwartym doradca? Albo piątym? Sami doradcy się porobili jak nie doradca to pomocnik normalnie stołek stołka stołkiem pogania

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *