Wojewoda ma nowego doradcę

Od kilku dni wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek ma nowego trzeciego doradcę. Został nim radny powiatu opatowskiego Tomasz Staniek. Nowy doradca zastąpił Marcina Piętaka, który rozpoczął pracę w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Tomasz Staniek będzie doradzać wojewodzie w kwestiach związanych z samorządami i organizacjami pozarządowymi.

– Mam już wieloletnie doświadczenie samorządowe, więc znam problemy, z jakimi borykają się samorządy- mówi T. Staniek. Z wykształcenia jestem muzykologiem, dlatego chciałbym też doradzać pani wojewodzie w zakresie kultury i organizacji imprez w naszym województwie.  Dziękuję pani wojewodzie Agacie Wojtyszek za zaufanie. Praca w świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim to również zobowiązanie i rzetelne działania dla dobra mieszkańców naszego województwa.
Tomasz Staniek ma 42 lata. Mieszka w Opatowie, jest żonaty, ma czworo dzieci. W latach 2010-2014 był przewodniczącym Rady Miejskiej w Opatowie. Od 2014 roku pełni funkcję radnego powiatu opatowskiego. W tym samym roku kandydował także na burmistrza Opatowa z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2012-2014 był przewodniczącym struktur PiS w Opatowie. Od 2014 roku jest szefem struktur PiS w powiecie opatowskim. T. Staniek był zaangażowany w wiele akcji charytatywnych.
Nowy doradca wojewody Agaty Wojtyszek swoje obowiązki przejął 22 lutego br. Tego dnia zwolnił stanowisko kierownika Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Starachowicach, które piastował od ubiegłego roku.
T. Staniek zdążył już reprezentować wojewodą w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa. Wziął także udział w zebraniu OSP Iwaniska oraz Brzezie.

-Podczas  spotkaniu, na którym reprezentowałem panią poseł Annę Krupkę i panią wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek został przekazany sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników o wartości 13 tys. złotych.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wojewoda ma nowego doradcę

  • 27/02/2018 at 08:06
    Permalink

    A ja mogę być czwartym doradca? Albo piątym? Sami doradcy się porobili jak nie doradca to pomocnik normalnie stołek stołka stołkiem pogania

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *