Nie poznała swojego syna

W dniu 8 marca, do 67?latki z Ostrowca Świętokrzyskiego zadzwonił mężczyzna, który zdołał je wmówić, że rozmawia nie z obcym człowiekiem, lecz z synem.
-Powiedział, że spowodował wypadek drogowy i aby załatwić sprawę na Policji musi zapłacić większą sumę pieniędzy ?mówi komisarz Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dla uwiarygodnienia oszustwa   przekazał   słuchawkę   kobiecie,   która   przedstawiła   się   jako policjantka   i   potwierdziła   opowiadaną   chwilę   wcześniej   historię. Pokrzywdzona wypłaciła z banku pieniądze i przekazała oszustom 26.000 zł i 50 funtów brytyjskich.   Po   odbiór   pieniędzy   zgłosił   się   nieznany mężczyzna,   który  rzekomo   miał   przekazać   gotówkę   jej   synowi.   Kiedy kobieta zorientowała się, iż padła ofiara oszustów było już za późno. Tego samego dnia prawdopodobnie ci sami sprawcy dzwonili jeszcze do trojga innych mieszkańców Ostrowcu Świętokrzyskiego w starszym wieku i próbowali dokonać oszustw tą samą metodą. Na szczęście osoby, do których dzwonili   zorientowały   się,   że   mają   do   czynienia   z   oszustami   i   do popełnienia przestępstw nie doszło.
Apelujemy   o   ostrożność   i   zdrowy   rozsądek   w   kontaktach   z nieznajomymi osobami. Oszuści wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość oraz ?dobre serce? starszych osób.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *