Wysyp ofert dla kierowców

W pierwszym tygodniu marca aż cztery ostrowieckie firmy zamieściły oferty o zatrudnieniu kierowców samochodów ciężarowych i autobusów.
Kierowca samochodu ciężarowego jest obecnie najbardziej poszukiwanym kandydatem do pracy.
Powodów tak intensywnego poszukiwania kierowców jest kilka. Przede wszystkim zaczyna się sezon w budownictwie. Wracają do swoich zadań firmy specjalizujące się w inwestycjach drogowych oraz wodno -kanalizacyjnych. Pracy mają wyjątkowo dużo. Za ponad dziesięć milionów złotych realizowany jest kolejny projekt unijny w ramach programu budowy kanalizacji w aglomeracji ostrowieckiej. Potrzebują oni nie tylko kierowców, ale także operatorów maszyn drogowych i budowlanych. W ostatnich dwóch czy trzech latach wsparciem dla naszego rynku byli kierowcy ukraińscy, których nasze oferty zatrudnienia już nie interesują.
-Ukraińscy kierowcy po przekroczeniu granicy mają przed sobą całą Europę. Kiedyś szukali pracy w Polsce, teraz jadą dalej. Bez problemu bowiem za dużo większe pieniądze znajdują pracę na terenie Niemiec, Francji, a nawet w Czechach. Ewentualnie u nas zdobywają doświadczenie, a później wyjeżdżają ? mówi jeden z pracodawców tej branży.
Zapytaliśmy o narybek w tej branży w Centrum Kształcenia i Doskonalenia Kierowców Kaskader, największej tego typu firmy w naszym rejonie, które nie tak dawno w ramach unijnych projektów szkoliło kierowców dla lokalnych firm transportowych.
Firma ta cały czas prowadzi szkolenia, ale na kursie prawa jazdy, uprawniającego do prowadzenia samochodów ciężarowych jest już nie kilkudziesięciu uczestników, a kilku. Ale nawet ośmiu czy dziesięciu nowych kierowców, to znaczące wsparcie lokalnego rynku.
Dużo jest też ofert ze strony firm budowlanych. Poszukiwani są murarze, tynkarze i pracownicy ogólnobudowlani. Kolejną  branżą, która ma zlecenia, zbyt na produkcję, a w związku z tym rozszerza produkcję to przemysł odzieżowy. Kilka lokalnych firm zgłasza oferty zatrudnienia szwaczek.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Wysyp ofert dla kierowców

 • 14/03/2018 at 08:55
  Permalink

  A wszystko to za 2100 brutto. Życzę powodzenia lokalnym „przedsiębiorcom”.

  Reply
 • 14/03/2018 at 19:32
  Permalink

  Najlepsze jest to że zrób sobie prawka i pozwolenia na jazdę i wydaj 10tys i potem pracuj w dziad-trans za 2100brutto haha dobre mi to ostrowieckie dziadtransy

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *