I liga Piłki ręcznej mężczyzn. Grupa B. *MKS Wieluń ? KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:31 (11:13).

MKS: Węcek 3, Książek 3, Famulski 6, Ciepielik 3, Pawelec, Krzaczyński 3, Madeła 2, Królikowski 2. Trener: Tomasz Derbis.
Kary: 2 min. Karne 4/4.

KSZO: Szewczyk, Piątkowski ? Grabowski 7, Bulski 6, Falasa 3, Kogutowicz 1, Jurasik 6, Bernacki, Kieloch, Chmielewski 1, Sobut 6, Wędrak 1. Trenerzy: Tomasz Radowiecki, Mariusz Jurasik.
Kary: 4 min. Karne: 2/3.

Nasi szczypiorniści pojechali do Wielunia osłabieni kadrowo. Zagrali bez Daniela Goliszewskiego i Mateusza Antolaka u martwiliśmy się, jak sobie dadzą radę. Niepotrzebnie, bo KSZO, po dobrej grze, zanotował zwycięstwo i awansował w tabeli…
Od początku spotkania inicjatywa należała do naszego zespołu. Ostrowczanie co prawda po 10 minutach gry remisowali 4:4, ale po kwadransie prowadzili 7:5, a na przerwę schodzili z wynikiem 13:11. Nasza gra dobrze się bilansowała, bo zarówno w ataku, jak i w obronie byliśmy zespołem skutecznym.

tab23
W pięć minut po przerwie gospodarze zniwelowali straty i wyszli na prowadzenie. Wygrywali 19:18 w 40 min. i 23:21 w 45 min. Podopiecznym trenerów Mariusza Jurasika i Tomasza Radowieckiego udało się doprowadzić do wyrównania na po 24 w 50 min., ale po kilku minutach gry znów Wieluń prowadził 28:26.
KSZO rozegrał jednak piorunującą końcówkę i w tej fazie meczu, tak jak MKS w Ostrowcu, zapewnił sobie zwycięstwo. Śmiało można więc rzec, że był to srogi rewanż naszego zespołu! Zanim do tego doszło przeżyliśmy prawdziwy horror! Na pół minuty przed końcem był remis 30:30 i KSZO miał piłkę. Nasz zespół wziął czas, podczas którego ze szczegółami zaplanował przebieg akcji. Chodziło o wymuszenie faulu i tak się stało po rozegraniu Bartka Kogutowicza. Po tym faulu mieliśmy 7 sekund na celny rzut. Piłkę dostał Mariusz Jurasik, zwiódł dwóch obrońców i podał do Grzegorza Sobuta, który na 2 sekundy przed końcową syreną zapewnił nam komplet punktów.
-Faktycznie, zagraliśmy konsekwentnie w obronie i ataku ? dzieli się pomeczowymi opiniami nasz bramkarz, Karol Szewczyk. -Szkoda, że drobne błędy własne udaremniły nam możliwość szybszego uzyskania kilkubramkowej przewagi, bo skazaliśmy się na prawdziwą nerwówkę w końcówce spotkania. Cieszę się, że sprawiliśmy niespodziankę, udał nam się rewanż za porażkę 34:35 w Ostrowcu i znów mamy przewagę nad zespołami z dolnych rejonów tabeli.

tab22

3 thoughts on “Srogi rewanż KSZO! Wygrana w Wieluniu! Zwycięska bramka na 2 sekundy przed końcową syreną!

• 18/03/2018 at 20:39