Seniorzy polubili gimnastykę

Zajęcia dla seniorów w ramach programu ?Aktywny Senior 2018?, których pomysłodawcą jest prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, cieszą się niesłabnącą popularnością.

W cyklu pięciu spotkań pt. ?Gimnastyka z elementami jogi? brało udział regularnie ponad sto osób.

Pod fachowym okiem instruktorki Żanety Fiszer co tydzień zgłębiali tajniki jogi, poznając i doskonaląc nowe asany, czyli gimnastyczne pozycje wzmacniające, rozciągające i oczyszczające ciało. Trójkąt, drzewo, czy pozycja psa z głową w dół ? to tylko kilka nowych pojęć, które na stałe weszły do słownika ostrowieckich seniorów.

Od 21 marca, przez kolejnych sześć tygodni, zajęcia w ramach programu ?Aktywny Senior 2018? odbywać się będą pod hasłem ?Gimnastyka przy muzyce?, a poprowadzi je Monika Kowalska. Tematyka zajęć będzie zatem nawiązywać zarówno do pierwszej części programu, w którym seniorzy poznawali kroki taneczne, jak i do drugiej, która wprowadziła ich w świat gimnastyki. O ile jednak do udziału w gimnastyce z elementami jogi nie potrzebne były żadne buty (uczestnicy ćwiczyli boso), to teraz wygodne obuwie (sportowe, typu tenisówki czy popularne ?adidasy?) będą atutem.

Zajęcia będą się odbywać zawsze w środę, z wyjątkiem czwartego tygodnia, kiedy wyjątkowo odbędą się w czwartek (12 kwietnia). Godziny spotkań pozostają bez zmian (od 16.00 do 18.00). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Aktywny_Senior_plakat_120x175_Gimnastyka_przy_Muzyce

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Seniorzy polubili gimnastykę

 • 19 marca 2018 at 08:57
  Permalink

  Wszystko dla seniorów a dla młodzieży to coś Pan prezydent zrobi kiedyś?

  Reply
  • 20 marca 2018 at 10:52
   Permalink

   …piszesz „wszystko dla seniorów” – podaj fakty udowadniające taką tezę !
   Ci obecni seniorzy,gdy byli młodymi ludźmi,sami sobie organizowali zajęcia w wolnym czasie i sami potrafili współorganizować potańcówki czy innego rodzaju spotkania bez oglądania że ktoś za nich pomyśli,ktoś im wszystko przygotuje i ktoś im to wszystko sfinansuje.Potrafili wykazać się młodzieńczymi pomysłami i chęciami do aktywności na co dzień.A twoje konsumpcyjne pokolenie oczekuje że „ktoś” wam zorganizuje życie a wy tylko zrobicie łaskę i będziecie z tego wyłącznie korzystać.Oczywiście grymasząc na wszystko i wszystkich.
   Najwyższa pora żeby starsze pokolenia czuły jakiekolwiek zainteresowanie rządzących,żeby młodzież zaczęła aktywnie uczestniczyć w życiu a nie tylko, klikając w klawiaturę, marudzić ,szydzić i narzekać na wszystko.
   Panie Prezydencie ! Dziękujemy za już i prosimy o więcej.

   Reply
   • 20 marca 2018 at 20:46
    Permalink

    nie przesadzaj, w miescie brakuje rozrywek dla kazdej z grup wiekowych.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *