Porażka siatkarek KSZO w Krakowie

Liga Siatkówki Kobiet. *Trefl Proxima Kraków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:22, 25:21, 25:14).

Trefl Proxima: Talas 3, Brzezińska 2, Paszek 10, J. Łukasik 13, Clement 12, Pavan 9, Kulig (libero) oraz Budzoń, Słonecka 4, M. Łukasik 1, Szymańska. Trener: Alessandro Chiappini.

KSZO: Biedziak 2, Miros 10, Łyszkiewicz 7, Soter 2, Wojtowicz 9, Skrzypkowska 10, Pauliukouskaya (libero) oraz Markiewicz (libero) oraz Gryka, Szałankiewicz 2, Stroiwąs 1, Wańczyk. Trener: Adam Grabowski.

MVP: Justyna Łukasik (Trefl Proxima)

Sędziowali: Marek Heyducki – Piotr Skowroński
Widzów: 417.

Nie udał się rewanż siatkarkom KSZO za grudniową porażkę w Ostrowcu 1:3. Przegrały w grodzie Kraka i wciąż nie są pewne uniknięcia gier barażowym o pozostanie w Lidze Siatkówki Kobiet.
Ostrowczanki w dwóch setach toczyły w miarę wyrównany pojedynek. Scenariusz obu partii był podobny. Najpierw kilkupunktowe prowadzenie obejmowały siatkarki Trefla Proximy, później podopieczne trenera Adama Grabowskiego doprowadzały do remisu (18:18 w I secie i 16:16 w II secie), ale przegrywały końcówki poszczególnych odsłon.

Naszej drużyny nie odmieniła tym razem 10-minutowa przerwa. Co prawda w III secie nasze panie ze stanu 0:5 potrafiły doprowadzić do remisu, najpierw 7:7, a później 9:9, ale krakowianki od tej fazy partii nadawały już ton rywalizacji.
KSZO w całym meczu popełnił 21 błędów własnych i to miało decydujący wpływ na rezultat spotkania. Rywalki popełniły ich 14. Krakowianki lepiej serwowały, posyłając 7 asów serwisowych przy 4 KSZO. Lepsze były także w grze blokiem, którym zdobyły 10 pkt. przy 7 pkt. ostrowczanek. Atakiem nasza drużyna zdobyła 32 pkt., a Trefl Proxima 37 pkt.
W najbliższy czwartek, 29 marca o godz. 18, siatkarki KSZO podejmują Muszyniankę Muszyna.

8 thoughts on “Porażka siatkarek KSZO w Krakowie

• 24/03/2018 at 21:41

Najwyzszy czas podziękować Panią za tą Fatalną postawę jaką prezentują. Szkoda wogóle dalej ciągnąć tą AGONIE w wykonaniu niestety Ostrowieckich siatkarek.
    Cierpliwość się skończyła!!!!!!!

• 24/03/2018 at 22:42

Nie krytykuj tylko kibicuj. Kraków to nie taka słaba drużyna , wygrana z Bielskiem 3-0 a w porównaniu do dwóch ostatnich sezonów ten skład prezentuje bardzo wysoki poziom jak na naszą ligę.

• 25/03/2018 at 10:13

Tak szczególnie ze na 3 przegrane sety jednego (21 punktów) oddały po własnych błędach!!! Walka do upadłego !!!

• 25/03/2018 at 10:28

Te błędy są głównie winą rozgrywając. Spójrzmy prawdzie w oczy nie mamy dobrej rozgrywającej. Ten co pozwolił Rabce odejść jest winny za te porażki do zera.

• 25/03/2018 at 13:31

cała runda rewanżowa to już samo pasmo porażek i wymęczonych zwycięstw za dwa punkty z taką grą w barażach będzie ciężko a wszystko wskazuje że baraży trudno będzie uniknąć

• 25/03/2018 at 13:41

Jeśli wygrają z Muszyną i z Pałacem i Legionovia, Impel przegrają to unikniemy baraż. Z Muszyną da się wygrać tylko niech wreszcie zagra Biedziak dobrze.

• 25/03/2018 at 14:44

No własnie jeśli to jeśli tamto…. Tu nie chodzi o kalkulacje tylko o grę.
    Wiele meczy potoczyło się w bardzo dziwny sposób. Dlaczego zawodniczki przechodzą obok meczu-to widać a do jasnej cholery nie powiedzą jasno i dobitnie o co chodzi. Niech cały siatkarski Ostrowiec pozna bolączkę naszych siatkarek bo co jak co ale nasze Panie w siatkę to grać potrafią!!!! a odpowiedni ludzie zostaną szybko rozliczeni.

• 25/03/2018 at 16:00

pewnie chodzi jak zawsze o kasę dziewczyny tak grają jak pieniądze dostają od kiedy pamiętam jaki kolwiek sport w naszym mieście by nie był zawsze przez pieniądze coś się rozwalało