Wojownicy odprawili akademików

*KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – KS Uniwersytet Radom  29:25 (12:15).


KSZO Odlewnia: Piątkowski, Szewczyk, Sienniek – Grabowski 7, Bulski 1, Falasa 4, Jeżyna, Kogutowicz, Jurasik 2, Bernacki, Kieloch 4, Chmielewski 4, Sobut 7. Trenerzy: Mariusz Jurasik, Tomasz Radowiecki.
Kary: 8 min. Karne: 2/4.

Uniwersytet: Mroczek 2, Jurgilewicz 6, Gruszczyński 3, Pomiankiewicz 1, Kowalczyk 1, Kubajka 5, Włoskiewicz 6, Banaczek 1. Trener: Mariusz Grela.
Kary: 6 min. Karne: 2/4.

Sędziowali: Miłosz Lubecki i Mateusz Pieczonka (obaj z Rzeszowa). Widzów: 450.

Kibice sądzili, że piłkarze ręczni KSZO, podbudowani zwycięstwem w Wieluniu, od pierwszych minut narzucą radomianom swój styl gry i szybko uzyskują bezpieczną przewagę. Niestety, tak nie było. Nasz zespół słabo grał w obronie, a także miał problemy z dokładnością i skutecznością w ataku. Nic dziwnego, że po kwadransie gry przegrywaliśmy 4:8. Przewaga Uniwersytetu utrzymywała się już do końca tej odsłony meczu. W 20 min. było 8:11, a w 25 min. 10:13. W ostatniej minucie radomianie mieli szansę na zdobycie kolejnej bramki, ale ostatecznie schodzili do szatni z trzybramkową zaliczką.
W I połowie KSZO wystąpił bez Mariusza Jurasika. Nie grali także kontuzjowani Daniel Goliszewski i Mateusz Antolak. Do drużyny powrócił za to kapitan, Maciej Jeżyna.
Już pierwsze akcje w II połowie przyniosła nam skuteczne obrony i szybkie kontrataki. Równie szybko nasz zespół zniwelował straty do jednej bramki, przegrywając w 33 min. już tylko 14:15. W 36 min. po kontrze wyprowadzonej przez Grzegorza Sobuta wyszliśmy na prowadzenie 16:15. W tej fazie spotkania naprawdę dobrze graliśmy w defensywie. Świetnie z dystansu rzucał Kamil Kieloch. W 41 min. nie zwalniająca tempa nasza drużyna, dyrygowana przez Grzegorza Sobuta, objęła trzybramkowe prowadzenie 20:17.  Wystarczyły jednak chwile nieuwagi i w 46 min. było już tylko 21:20. Zanosiło się więc na nerwowy, ostatni kwadrans spotkania…
Wcale jednak tak nie było, bo raz, że na parkiecie pojawił się Mariusz Jurasik, a dwa, że goście w miarę upływu czasu gry grali coraz bardziej nerwowo, a nasz zespół wykorzystywał każde ich potknięcie. W 55 min. prowadziliśmy 25:22, a kiedy w 59 min.  KSZO objął prowadzenie 29:25 stało się jasne, że komplet punktów pozostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W naszym zespole niezwykły występ zanotował młody Filip Chmielewski, który był niezwykle skuteczny przy rzutach karnych.
Zwycięstwo powinno zapewnić naszemu zespołowi jeszcze więcej spokoju w końcówce sezonu.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Wojownicy odprawili akademików

 • 25 marca 2018 at 21:20
  Permalink

  Ja pierdu Bernacki znowu nic nie ustrzelił …………..

  Reply
 • 25 marca 2018 at 21:26
  Permalink

  Pan Bernacki pomimo zmiany pozycji słabiutko. W obronie kręcili nim jak wiatrakiem. Pan Jurasik pomimo tego cały czas na niego stawia, a Pan Szewczyk za ta wspaniałą grę płaci. Pan trener tak wspaniale ustawia zespół, że będzie grał do końca świata. W grze zespołu widać kunszt trenerski duetu. Czyżby Wędrak przegrał rywalizację z Chmielewskim?

  Reply
 • 25 marca 2018 at 23:54
  Permalink

  a ze tak spytam ów Bernacki to na jakiej pozycji bryka (w ofensywie czy w defensywie)

  Reply
 • 26 marca 2018 at 07:47
  Permalink

  On jest tak wszechstronny, że gra na każdej pozycji w ataku i w obronie. Pan Jurasik za wszelką cenę chce pokazać, że Bernacki jest dobrym zawodnikiem wart pieniędzy, które mu płacą.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *