Nasi sportowcy jadą na XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

W dniach od 9 do 12 czerwca odbędą się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Katowice 2018. Reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskiego Olimpiad Specjalnych ? Polska będzie liczyła 77 zawodników, w tym aż 13 zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Klub Olimpiad Specjalnych ?Szansa? Ostrowiec Świętokrzyski działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej ?Szansa? będzie reprezentowało 11 zawodników oraz 3 trenerów.  Natomiast Klub Olimpiad Specjalnych ?RYWAL? Ostrowiec Świętokrzyski działający przy Zespole Szkół Specjalnych będzie reprezentowało 2 zawodników oraz 1 trener.
Każdy zawodnik, który został zakwalifikowany do składu reprezentacji musiał wcześniej brać udział w zawodach wojewódzkich i zdobyć tam złoty medal. Skład ostrowieckiej kadry na Igrzyska wygląda następująco:
Bocce: Norbert Walesic (?Szansa?) i Grzegorz Zugaj (?RYWAL?)
Bowling: Robert Kozłowski (?Szansa?)
Kolarstwo: Piotr Gierada (?RYWAL?) oraz trener Ernest Krajewski (?RYWAL?)
Lekkoatletyka: Milena Szwagierczak (?Szansa?) i Wioleta Pych (?Szansa?) oraz trener Tomasz Przybysławski (?Szansa?)
Piłka nożna: Konrad Dębniak (?Szansa?) i Paweł Menducki (?Szansa?)
Pływanie: Piotr Datka (?Szansa?)
Tenis stołowy: Robert Gołyś (?Szansa?) oraz trener Przemysław Walczyk (?Szansa?)
Trójbój siłowy: Marcin Dunal (?Szansa?), Paweł Dunal (?Szansa?) i Krzysztof Stan (?Szansa?) oraz trener Remigiusz Woźniak (?Szansa?)
Już dzisiaj wiemy, że do Katowic wybiera się duża ilość kibiców z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy będą wspierać zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w katowickim ?Spodku?, gdzie odbędzie się Uroczysta Ceremonia Otwarcia.

logo-poziom
-W momencie, w którym  dowiedzieliśmy się, że jest duże prawdopodobieństwo występu tak dużej ilości naszych zawodników zwróciliśmy się do dyrektora Regionalnego Oddziału Świętokrzyskiego o rezerwacje biletów wstępu na ceremonię otwarcia ? mówi Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej ?Szansa?. -W tym momencie, kiedy z naszego klubu jedzie aż 14 osób nasz wyjazd nabiera zupełnie innego znaczenia, bo na ceremonię otwarcia planuje jechać aż 100 osób, co wiąże się z dużym procesem logistycznym, ale my lubimy takie wyzwania i cieszymy się już dzisiaj, że będziemy mogli brać czynny udział w tym wielkim przedsięwzięciu.
Należy dodać, złoci medaliści z Igrzysk w Katowicach mają szansę zostać wylosowanymi do reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *