Nasi sportowcy jadą na XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

W dniach od 9 do 12 czerwca odbędą się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Katowice 2018. Reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskiego Olimpiad Specjalnych – Polska będzie liczyła 77 zawodników, w tym aż 13 zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Klub Olimpiad Specjalnych „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” będzie reprezentowało 11 zawodników oraz 3 trenerów.  Natomiast Klub Olimpiad Specjalnych „RYWAL” Ostrowiec Świętokrzyski działający przy Zespole Szkół Specjalnych będzie reprezentowało 2 zawodników oraz 1 trener.
Każdy zawodnik, który został zakwalifikowany do składu reprezentacji musiał wcześniej brać udział w zawodach wojewódzkich i zdobyć tam złoty medal. Skład ostrowieckiej kadry na Igrzyska wygląda następująco:
Bocce: Norbert Walesic („Szansa”) i Grzegorz Zugaj („RYWAL”)
Bowling: Robert Kozłowski („Szansa”)
Kolarstwo: Piotr Gierada („RYWAL”) oraz trener Ernest Krajewski („RYWAL”)
Lekkoatletyka: Milena Szwagierczak („Szansa”) i Wioleta Pych („Szansa”) oraz trener Tomasz Przybysławski („Szansa”)
Piłka nożna: Konrad Dębniak („Szansa”) i Paweł Menducki („Szansa”)
Pływanie: Piotr Datka („Szansa”)
Tenis stołowy: Robert Gołyś („Szansa”) oraz trener Przemysław Walczyk („Szansa”)
Trójbój siłowy: Marcin Dunal („Szansa”), Paweł Dunal („Szansa”) i Krzysztof Stan („Szansa”) oraz trener Remigiusz Woźniak („Szansa”)
Już dzisiaj wiemy, że do Katowic wybiera się duża ilość kibiców z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy będą wspierać zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w katowickim „Spodku”, gdzie odbędzie się Uroczysta Ceremonia Otwarcia.

logo-poziom
-W momencie, w którym  dowiedzieliśmy się, że jest duże prawdopodobieństwo występu tak dużej ilości naszych zawodników zwróciliśmy się do dyrektora Regionalnego Oddziału Świętokrzyskiego o rezerwacje biletów wstępu na ceremonię otwarcia – mówi Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa”. -W tym momencie, kiedy z naszego klubu jedzie aż 14 osób nasz wyjazd nabiera zupełnie innego znaczenia, bo na ceremonię otwarcia planuje jechać aż 100 osób, co wiąże się z dużym procesem logistycznym, ale my lubimy takie wyzwania i cieszymy się już dzisiaj, że będziemy mogli brać czynny udział w tym wielkim przedsięwzięciu.
Należy dodać, złoci medaliści z Igrzysk w Katowicach mają szansę zostać wylosowanymi do reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *