Ile przebiegniesz? Jeden, czy pięć ?gutwinów??

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się inauguracja nowego sezonu ?Biegam Bo Lubię? w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Na udziale w premierowych zajęciach skorzystać będą mogli wszyscy, zarówno osoby, które chcą rozpocząć przygodę z bieganiem, jak i mniej lub bardziej zaawansowani biegacze.
Pierwsze w nowym sezonie zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji ?Biegam Bo Lubię? w Ostrowcu Świętokrzyskiej wykroczą poza znane z minionych lat ramy tradycyjnych spotkań biegaczy w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Bez zmian pozostanie w zasadzie tylko rozgrzewka i rozciąganie. Zajęcia te będą swoją formułą łączyć ćwiczenia usprawniające ze sprawdzianami, a na potrzeby ich przeprowadzenia organizator ? Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ? wprowadza nową miarę odległości, a mianowicie 1 ?gutwin?, który będzie równy dokładnie jednemu okrążeniu wokół zbiorników wodnych na Gutwinie (ok. 950 metrów). Odbędą się zatem biegi na dystansie 1 i 5 gutwinów, czyli 1 i 5 okrążeń wokół obu stawów. W obu tych konkurencjach przeprowadzony zostanie automatyczny pomiar czasu, z wykorzystaniem znanego w kraju systemu pomiaru czasu Gepard firmy  RFID Solutions. Będzie również konkurencja sprawdzająca zwinność, czyli biegi po kopercie (tu czas zmierzony zostanie ręcznie).
Osiągnięte czasy będę o tyle istotne, że pozwolą niejako zmierzyć formę wypracowaną podczas całego sezonu akcji ?Biegam Bo Lubię?. Na koniec sezonu odbędzie się bowiem analogiczna impreza, z takimi samymi konkurencjami biegowymi.

biegam
Całość uzupełnią stoiska partnerów, na których 8 kwietnia będzie można w ramach szeroko rozumianej profi laktyki i utrwalania prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia porozmawiać z lekarzem o ewentualnych przeciwwskazaniach do uprawiania sportu i dowiedzieć się jakie badania należy wykonać przez rozpoczęciem aktywności, z pracownikiem przychodni Sport Medical Rehabilitacja na temat popularnych wśród biegaczy kontuzji i ich zapobiegania, czy uzyskać od przedstawiciela ostrowieckiego Centrum Dietetycznego Naturhouse porad i konsultacji żywieniowych. Dodatkowo na stoisku PCK będzie można będzie natomiast zasięgnąć informację o tym jak rozpoznać udar i jak udzielić pierwszej pomocy przy udarze.
Przypomnijmy, że zajęcia ?Biegam Bo Lubię? w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywają się od 8 kwietnia do połowy listopada, w każdy wtorek i czwartek (o godzinie 18.30) oraz w każdą niedzielę (o godzinie 9.30). Udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów jest całkowicie bezpłatny. Serdecznie więc zapraszamy na zajęcia wszystkich ? zarówno osoby, które chcą rozpocząć przygodę z bieganiem, jak i osoby już biegające.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *