Nad Zalew Brodzki jeszcze chętniej

Park linowy, camping i muzeum powstaną w okolicach Zalewu Brodzkiego. To miejsce może się stać kolejną atrakcją turystyczną regionu. Wszystko dzięki inwestycjom, na które przyznano gminie Brody Iłżeckie dotację w wysokości 5,7 mln zł.
Dzięki dofinansowaniu, na terenie ?Skał w Rudzie? wykonana zostanie ścianka wspinaczkowa, park linowy, pole namiotowe, pasaż widokowy i dwa place zabaw. W pobliżu, planowana jest budowa campingu, pomostu na palach, wiaty, ścieżki do biegania, ciągu komunikacyjnego oraz dwóch ścieżek rowerowych.
Zadanie zakłada także adaptację części pomieszczeń szkoły w Rudzie na schronisko turystyczne. W ramach zadania, wokół Zalewu Brodzkiego powstanie pięć parkingów. Ponadto, gmina zamierza utworzyć muzeum w budynku dawnej siedziby administracji brodzkiego zakładu hutniczego. Obecnie mieści się tam punkt pocztowy. Planowane są także prace związane z zagospodarowaniem terenu przed barokowym kościołem w Krynkach. Przy obiektach turystycznych zamontowany będzie monitoring.  Nasze atrakcje reklamowane będą na osiemnastu tablicach, które postawione zostaną na terenie gminy Brody i województwa świętokrzyskiego.

SONY DSC

Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podpisała preumowę dotyczącą dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 ? 2020. Udzielona ona zostanie w ramach zadania pod nazwą: ?Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego usytuowanego w Dolinie Kamiennej?. Urząd Gminy Brody, w drodze przetargu wyłonił już wykonawcę dokumentacji projektowej dotyczącej tej inwestycji.

Teren nad Zalewem Brodzkim stanie się turystyczna perełką regionu. Jedną z planowanych atrakcji jest park linowy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *