„Biegają Bo Lubią” (zdjęcia)

W niedzielę, na Gutwinie, zainaugurowano w Ostrowcu Świętokrzyskim nowy sezon ?Biegam Bo Lubię?.
W zajęciach wzięli udział zarówno ci początkujący, jak i bardziej zaawansowani biegacze. Po typowych zajęciach rozgrzewkowych uczestnicy, a było ich około czterdziestu, dzielili zajęcia usprawniające ze sprawdzianami, w tym z biegami na dystansie 1 lub 5 ?gutwinów?, czyli naszej ostrowieckiej miary równej jednemu okrążeniu zbiorników wodnych na Gutwinie, wynoszącemu 950 metrów.

Ponieważ inauguracja sezonu zbiegła się ze Światowym Dniem Zdrowia, organizator zajęć ? MOSiR zaprosił do udziału partnerów upowszechniających profilaktykę zdrowego stylu życia. Rozpoczynający swą przygodę z bieganiem mogli porozmawiać z lekarzem Jackiem Burdą, fizjoterapeuci ze Sport Medical Rehabilitacja radzili, jak unikać i jak walczyć z ewentualnymi kontuzjami, a przedstawiciele Centrum Dietetycznego Naturhouse udzielali porad i konsultacji żywieniowych. Fachowych rad, związanych z pierwszą pomocą, udzielali także przedstawiciele PCK.
Krzysztof Sidowski, nasz  wspaniały przed laty lekkoatleta, prowadzi akcję ?Biegam Bo Lubię? już czwarty rok.
-Można rzec, że razem z Izą Komar wychowujemy już czwarty rocznik ostrowczan, którzy biegają od podstaw, bądź korzystają z porad, jak biegać lepiej ? mówi K.Sidowski. ?Z naszej akcji korzystają głównie początkujący, którzy po pewnym czasie stają się osobami, które czują się szczęśliwe biegając. Takim przykładem może być Piotr Dasios, łowca korony maratonów, który korzystał z naszych rad.
K.Sidowski podkreśla, że biegi ostrowieckie, to coś więcej.
? Spotykamy się, integrujemy się, powstało Stowarzyszenie Ostro- Biec, wspólnie jeździmy na różne imprezy biegowe i można rzec, że świetnie promujemy miasto Ostrowiec i powiat ostrowiecki. Jesteśmy naprawdę zauważalnym już ośrodkiem biegowym i to w całej Polsce.
Co roku z uczestniczących w akcji ?Biegam bo Lubię? co najmniej 20-30 biegaczy zostaje samodzielnymi, w pełni świadomymi biegaczami. Wiedzą, jak poprowadzić swoją rozgrzewkę i jak biec, by czerpać z tej aktywności ogromną radość. Bieganie, w obecnej dobie, w której nieustannie pracujemy i żyjemy w stresie, jest zbawienne, odpręża, działa odreagowująco od trudów życia codziennego ? podkreśla Krzysztof Sidowski. Zapraszamy więc na zajęcia!
Ostrowieccy biegaczy mówią, że wkrótce zaczną lobbować za budową w naszym mieście stadionu lekkoatletycznego.
-To niedopuszczalne, że w 70- tysięcznym mieście nie ma takiego obiektu ? mówi K.Sidowski. – Pamiętam stadion KSZO, owszem z bieżnią żużlową, ale najlepszą w województwie. Teraz mamy nawet tartan w Ożarowie, a nawet w mniejszym miejscowościach, a Ostrowcu jej, niestety, nie ma.  Królowa sportu nie może się przebić, a przecież lekkoatletyka ma w naszym mieście ogromne tradycje. Poza tym, musimy sobie uzmysłowić, że lekkoatletyka daje bazę dla wielu dyscyplin sportowych. Jest SMS, są Orliki piłkarskie, boiska do siatkówki, to dlaczego nie ma bieżni lekkoatletycznej?
Do udziału w zajęciach ?Biegam Bo Lubię? zapraszamy wszystkich. Odbywają się w każdy wtorek i czwartek (o godzinie 18.30) oraz w każdą niedzielę (o godzinie 9.30). Udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifi kowanych instruktorów jest całkowicie bezpłatny.
Wyniki:
Bieg na ?1 gutwin?: 1.Krzysztof Sidowski; 2.Tomasz Skrzypczak; 3.Adrian Artykiewicz.
Bieg po kopercie: 1.Dawid Wtorek; 2.Zbigniew Kargul; 3.Jacek Maluha.
Bieg na ?5 gutwinów?: 1.Krzysztof Sidowski; 2.Grzegorz Cymerys; 3.Sebastian Matracki; 4.Adrian Artykiewicz; 5.Łukasz Gawlak; 6.Szymon Baran; 7.Tomasz Skrzypczak; 8.Emil Dryka; 9.Zbigniew Kargul; 10.Dawid Wtorek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *