Międzynarodowy sukces Oli Jaśkiewicz

Aleksandra Jaśkiewicz ? uczennica Liceum Nr III im. Władysława Broniewskiego  została laureatką francuskojęzycznego Międzynarodowego Konkursu  ?Świętujmy wspólnie prawa człowieka?.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie ?Regards d`Enfants? ? organizację, mającą swoją siedzibę w Strasburgu i działającą na rzecz propagowania praw człowieka oraz Ecole Nationale d`Administration (Krajową Szkołę Administracji), tzw. francuską kuźnię kadr kierowniczych świata polityki i biznesu.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie i studenci z Francji, Niemiec, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych i Polski.

Ola napisała po francusku opowiadanie ?La flamme du changement peut s`allumer en chacun de nous? (?Płomień zmiany może zapłonąć w każdym z nas?), dzięki któremu zdobyła drugie miejsce w kategorii Uczestnicy Indywidualni (pierwsze miejsce zajął student z Francji).

Opiekunem Oli była nauczycielka języka francuskiego, Alicja Samot.

W nagrodę uczennica ?Broniewskiego? została zaproszona na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów Ambasadorów Praw Człowieka, które odbędzie się 1 czerwca w Krajowej Szkole Administracji w Strasburgu.

Bez tytułu

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *