Przebudowa ?browaru? wchodzi w decydujący etap

Ze sporym zainteresowaniem mieszkańców realizowane są kolejne prace przy ?Przebudowie budynków dawnego browaru przy ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim na potrzeby instytucji kultury?.
Nie ma chwili, aby ktoś z ostrowczan nie przystawał i nie zerkał zza ogrodzenia z na plac budowy. Trzeba przyznać, że są też tacy ciekawscy, którzy fotografują na bieżąco zmiany otoczenia. Obecnie wokół Ostrowieckiego Browaru Kultury dzieje się naprawdę dużo.
– Teraz największy front robót skierowany jest na ulice: Siennieńską i Polną, gdzie w tej chwili wykonywana jest konstrukcja dachu, a także ostatnie roboty żelbetowe na szybie windowym ? przyznaje Józef Synowiec, kierownik budowy z firmy MTM Budownictwo. Obecnie skupimy się nad pracami nad pokryciem tej części dachu, a w środku murować będziemy ściany działowe na wysokości parteru. To była najbardziej wymagająca część, ale została przez nas opanowana. Mamy tu zupełnie nowe stropy posadowione na osobnych fundamentach.
W tzw. budynku ?D?, który przysparzał najwięcej kłopotów podczas realizacji, w tym roku udało się już dokonać: niezbędnych rozbiórek i wzmocnień ścian przewidzianych projektem, izolacji ścian fundamentowych, strop nad piwnicą, strop nad parterem i częściowo nad pierwszym piętrem, konstrukcję dachu, deskowanie, osadzenie klapy dymowej, osadzenie okien połaciowych, wykonano w części pokrycia dachu, renowację cegły na kominie i zadaszenie komina, trwa renowacja cegły na ścianie zewnętrznej od strony dziedzińca.
-Liczymy na dobrą pogodę bez opadów, szczególnie do czasu aż uda nam się pokryć pozostałe dwa budynki -dodaje. Od tego, czy uda się to wykonać sprawnie, uzależniony jest dalszy harmonogram robot na pozostałych budynkach. Zostaną nam roboty wykończeniowe, które będziemy wykonywać wewnątrz, na co już nie będą miały wpływu warunki atmosferyczne.
Oprócz prac przy samym budynku zaawansowane są prace przy zagospodarowaniu terenu. Tutaj dokonano uruchomienia stacji TRAFO, wykonano kanalizację deszczową i sanitarną, a także korytowanie pod drogi i chodniki, podbudowy z kruszyw pod drogi. Obecnie trwa budowa placu przed wejściem do budynku od strony ulicy Wardyńskiego. Jak przyznaje kierownik budowy, wszystko jest tak zorganizowane, żeby obok samego budynku browaru bez problemu mogły być wykonywane prace związane właśnie z zagospodarowaniem terenu.
Przypominam, że na przebudowę dawnych budynków browaru Gmina Ostrowiec Świętokrzyski otrzymała najwyższą kwotę z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego spośród innych zgłoszonych w tym konkursie w całym województwie, przez co doceniona została waga przedsięwzięcia. Umowa zawarta z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski, a firmą MTM Budownictwo, realizującą inwestycję metodą zaprojektuj i wybuduj, opiewa na kwotę 18.286.066,00 zł.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Przebudowa ?browaru? wchodzi w decydujący etap

  • 12/04/2018 at 15:17
    Permalink

    I juz po 30 latach bedzie to zrobione!? Co za tempo.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *