Sąsiedzi i służby ratownicze na medal (zdjęcia)

W czwartkowe popołudnie w jednym z bloków na os. Słonecznym akcję ratowniczą podjęły ostrowieckie służby wezwane na pomoc do starszej kobiety. Jej krzyk „ratunku” dochodzący z mieszkania i odgłosy tłoczenia się na pierwszym piętrze usłyszała jedna z sąsiadek. Próbowała z kobietą rozmawiać przez drzwi  i wezwała na pomoc innych.

PART_1523551922467Nie można było dostać się do domu przez drzwi, gdyż były one zamknięte od środka. Wiadomym było, że kobieta po śmierci męża zamieszkuje sama. Sąsiedzi zawiadomili służby ratownicze. Na miejsce niezwłocznie przyjechali straż, pogotowie i policja. Aby wejść do środka strażacy musieli wywarzać drzwi balkonowe, gdyż kobieta nie była w stanie otworzyć wejścia.  Po odblokowaniu zamków do mieszkania weszły służby medyczne. Kobieta została przetransportowana do szpitala.
Jak się okazało, staruszka upadła i najprawdopodobnie uraz nóg uniemożliwił jej poruszanie się. Na szczęście pomoc przyszła  na czas dzięki czujności i szybkiej reakcji sąsiadki oraz akcji służb ratowniczych.

PART_1523551997426

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *