Fałszywy policjant w kajdankach

W  dniu   11   kwietnia   2018   r.   policjanci   z  Wydziału   do  Walki   z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostrowieckiej komendy zatrzymali 27?latka podejrzewanego o udział w oszustwie metodą ?na policjanta?.
Na początku maja 2017 r. mężczyzna oszukał 78?letnią mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, która utraciła ponad 111.000 zł. Pieniądze zostały wówczas przelane na konto bankowego sprawcy.  -Sprawca   podał   za   funkcjonariusza   Policji,   zajmującego   się rozpracowywaniem hakerów komputerowych, którzy włamują się na konta bankowe ?mówi sierżant sztabowy Sylwester Kaniewski, pełniący obowiązki   oficera   prasowego   KPP   w   Ostrowcu   Świętokrzyskim.
Sprawca prowadził z kobietą rozmowę w taki sposób, że uwierzyła, iż ma do czynienia z funkcjonariuszem. W celu ?zabezpieczenia? pieniędzy polecił założyć jej konto w jednej z placówek bankowych na terenie miasta.   78-latka   nie   podejrzewając   nic   złego   postąpiła   według wskazówek dzwoniącego. W placówce wyznaczyła do kontaktów podany przez niego numer telefonu oraz przekazała pin otrzymany z placówki bankowej i wszelkie oszczędności przesłała na nowe konto. Jeden z oszustów dodatkowo polecił kobiecie, aby zwiększyła limit wypłat na maksymalny. Seniorka ?przelała? na to konto blisko 111.000 złotych.
Podczas   wszystkich   działań   mężczyzna   był   w   stałym   kontakcie   z kobietą. Przestrzegał ją, aby z nikim o tej sytuacji nie rozmawiała do momentu   zakończenia   pracy.   Dopiero   po   rozmowie   z   synową zorientowała się o dokonanym na jej szkodę przestępstwie. Sprawcą okazał się 27-latek z województwa dolnośląskiego. To na jego konto bankowe wpłynęły pieniądze od 78-latki. Funkcjonariusze osobiście   złożyli   wizytę   w   mieszkaniu   mężczyzny,   w   jednej   z miejscowości   na   terenie   województwa   dolnośląskiego.   Sprawa   ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *