Sukces ostrowczanki. Kaja Kraska wybrana „Podróżnikiem Online” pisma National Geographic

Ostrowczanka Kaja Kraska – dziennikarka, pasjonatka podróżowania w pojedynkę i opowiadania historii filmem, autorka bloga i kanału na Youtube pod nazwą Globstory została przez czytelników National Geographic uznana zwyciężczynią konkursu Travelery w kategorii ?Podróżnik Online?, który za pomocą bloga najefektowniej potrafi przenieść swą podróż przez świat realny do świata wirtualnego.

dav

Redakcja prestiżowego pisma uznała ją za inspirującą osobowość zasłużoną w świecie podróży. Wynik głosowania czytelników i internautów tylko potwierdza opinię pisma.
Kaja nie tak dawno spotkała się w wypełnionym po brzegi Klubie Perspektywy (nota bene prowadzonym przez jej tatę Henryka) z mieszkańcami swego rodzinnego miasta. -Mam tremę, bo jakby nie było jestem u siebie i chce wypaść lepiej, niż dobrze i jakbym przynudzała, to dajcie znak ? rozpoczęła spotkanie niewinnie.

3
Nikt się jednak nie nudził i nie dawał żadnych znaków. Kaja przez blisko dwie godziny opowiadała o swoich pasjach podróżniczych i kręceniu podczas podróży filmików, którymi zainteresowała użytkowników Internetu, a także wielu sponsorów, nawet z Mercedesem na czele. Mówiła o pasji, która stała się jej źródłem utrzymania i o tym, że aby nadal robić to, co robi odrzuciła nawet intratną ofertę współpracy z TVN-owskim kanałem Travel Channel.
Kaja z kamerą odwiedziła już takie kraje, jak Turcja, Chiny, Iran, Hiszpania, Portugalia, Ukraina, Grecja, Gruzja, Sri Lanka, Kuba, Meksyk, Tajlandia i Kambodża. Na swoim kanale i blogu opowiada o różnorodności obyczajów, inspirując i zachęcając do poszerzenia swoich horyzontów podróżniczych.
Ostrowczanka, podczas pobytu w Kambodży, przeprowadziła akcję charytatywną, dzięki której kupiono dom panu Pov z wioski Banlung. Jak podkreśla, to kompletnie odmieniło jej życie, jeszcze bardziej spopularyzowało jej bloga i przysporzyło nowych fanów.
Ostrowczanie mogli się przekonać, że Kai stylem życia są podróże. Podróżniczka sporo mówiła także o tym, z czego żyje i kto płaci za jej podróże. Mówiła z młodzieńczą energią, spontanicznością, autentycznością i luzem. Nic dziwnego, że ani ona, ani zgromadzeni w ?Perspektywach? długo nie mogli się rozstać, a rozmowom w kuluarach nie było końca? My ze swej strony obiecujemy, że będziemy śledzić Kaję na jej podróżniczym szlaku, tym bardziej że pokochała Azję i w maju wybiera się do Kirgistanu, a w czerwcu do Mongolii?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *