Ponad 200 miejsc stażowych

W drugim tegorocznym terminie do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło 165 wniosków od przedsiębiorców.
Zamierzają oni przyjąć 240 stażystów, stąd wnioski o dofinansowanie.
Zainteresowanie lokalnych pracodawców ofertą urzędu było nieco mniejsze niż na początku roku, kiedy to wpłynęło blisko dwieście wniosków. Joanna Suska, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim podkreśla, że większość pracodawców deklaruje po tym okresie zatrudnienie stażystów.
Największe zapotrzebowanie zgłasza handel. Okazuje się, że w placówkach handlowych występuje największa rotacja kadr. Praktycznie od zawsze są tam oferty zatrudnienia. Wystarczy przejść przez miasto, by wynotować kilka czy kilkanaście telefonów z ogłoszeń widniejących na drzwiach placówek handlowych. Poza tym zmienia się struktura tego sektora. Co roku otwierane są galerie handlowe z wielkopowierzchniowymi sklepami.
Sporo wniosków stażowych zgłosiła też branża gastronomiczna. Rozpoczyna się sezon turystyczny. Restauracje i zajazdy potrzebują: kucharzy, pomocy kuchennych, kelnerów i barmanów.
Kolejny nabór wniosków stażowych planowany jest w drugiej połowie czerwca. Od 1 lipca można się będzie starać o bony stażowe. Będą one finansowane z programu POWER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój). Pracodawca, który przyjmie bezrobotnego i wywiąże się z umowy z urzędem pracy, będzie mógł liczyć na znaczącą premię pieniężną. Nadal aktualne są oferty stażowe z początku roku. Wolne miejsca pracy czekają na kandydatki i kandydatów w zakładach fryzjerskich oraz zakładach mechaniki samochodowej.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Ponad 200 miejsc stażowych

 • 18/04/2018 at 17:50
  Permalink

  Oołł jeeee już lecę zawsze marzyłem o robocie na pełnym etacie za 800 zl

  Reply
  • 19/04/2018 at 18:03
   Permalink

   Tania siła robocza, nowa forma pl niewolnictwa XXI wieku, wprowadzona przez lewaków dla budowania kapitału własnego i własnych pociotków, a stażyści robią to samo (a nawet więcej) co reszta personelu a dostają bardzo często jakieś 800-1000 PLN. Dodatkowo PUP zabiera ci zasiłek i kończąc staż nie masz ani pracy ani zasiłku. Za to łostrowiecki biznes men/woman dostaje jeszcze BON na znaczącą premię pieniężną – że miał stażystę, który pracował u, przepraszam, na prywaciarza. No jaja normalnie…

   Reply
 • 02/05/2018 at 18:33
  Permalink

  bezrobocie w dol, a zatrudnienie w urzedach pracy na stalym poziomie. Gdzie sens, gdzie logika????

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *