Wspólnie posprzątają ulicę

Dzień 22 kwietnia to tegoroczna data Dnia Ziemi, które startuje pod hasłem ?End Plastic Pollution?.
Wpisując się w tę ideę Rada Osiedla ?Pułanki? chce zorganizować wspólną akcję sprzątania.
-Chcemy zwrócić uwagę na potrzebę zadbania o najbliższe otoczenie, a jednocześnie uwrażliwić mieszkańców na to, by chronili środowisko naturalne. Zawsze można poprosić stosowne służby miejskie o interwencję. Tym razem chcemy, by interweniowali mieszkańcy. Skala zgromadzonych samodzielnie odpadów działa na wyobraźnię ? mówi Kamil Stelmasik, przewodniczący rady.
Celem akcji WYczyśćMY to? Nie bądź leń weź coś zmień, jest posprzątanie ul. Nowotrzeciaków od skrzyżowania z ul. Iłżecką. – Zapraszamy do tej spontanicznej akcji uczniów, rodziców, organizacje i wszystkich mieszkańców, którym nie jest obojętne najbliższe otoczenie ? dodaje przewodniczący Rady. Po zakończeniu akcji, rada zaprasza na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Start akcji o godz. 16, w czwartek, 19 kwietnia. Zbiórka wszystkich chętnych do pomocy przed wejściem na ogródki działkowe Relaks.
Akcję wspiera Firma Remondis, która przekazała worki na odpady, materiały informacyjne oraz zobowiązała się odebrać zgromadzone śmieci.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *