W ?Chreptowiczu? kolejna olimpijka szczebla centralnego

 Izabela Wiśniewska, uczennica drugiej klasy biologiczno-chemicznej w Liceum Ogólnokształcącym Nr  II im. Joachima Chreptowicza, została zakwalifikowana do najwyższego szczebla centralnego XXXIII Olimpiady Wiedzy  Ekologicznej. W miniony weekend podczas eliminacji okręgowych  w Kielcach uzyskała spośród wszystkich uczestników najwyższy wynik, zdobywając 1 miejsce w województwie. Uczennica z ?Chreptowicza? okazała się bezkonkurencyjna, a do etapu centralnego dostała się jako jedyna reprezentantka powiatu ostrowieckiego. W drodze do najwyższego szczebla olimpiady rywalizowała z 50 zakwalifikowanymi do etapu wojewódzkiego uczestnikami, a tylko 7 spośród nich przeszło do eliminacji krajowych.

20180417_115026
– Etap okręgowy olimpiady składał się z części pisemnej i ustnej. Do drugiej części dostałam się jako jedna z 12 osób, które najlepiej napisały test. Część ustna zdecydowała o ostatecznej klasyfikacji i zajęciu 1 miejsca, z którego jestem bardzo dumna- mówi zwyciężczyni olimpijskich zmagań, Iza Wiśniewska.- Mogę powiedzieć, że cieszę się podwójnie – dlatego, że ta olimpiada wymaga nie tylko opanowania ponadprogramowego materiału, ale również pokonania stresu, który towarzyszy odpowiadaniu przed komisją.
Przed Izabelą Wiśniewską, uczennicą pani Joanny Żelaznej-Żak, jeszcze finał olimpiady. W czerwcu będzie walczyła o najwyższe laury. Życzymy jej takiego samego powodzenia, jakim cieszyła się podczas eliminacji okręgowych ? była najlepsza.
20180414_155525Warto pogratulować również dwóm klasowym  kolegom Izy ? Maciejowi Milcarzowi i Jakubowi Gawłowi, którzy również brali udział w eliminacjach  wojewódzkich  Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, a Maciej po części pisemnej  dostał się  do etapu ustnego.
Izabela Wiśniewska to już czwarta w tym roku  uczennica LO Nr II, która osiągnęła olimpijski sukces ? znalazła się w gronie najlepszych olimpijczyków w Polsce.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *