Mariusz Jurasik trenerem reprezentacji Polski juniorów!

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, Mariusz Jurasik, grający trener KSZO, został powołany na stanowisko trenera głównego reprezentacji Polski juniorów młodszych.
Pierwsze konsultacja szkoleniowa kadry narodowej tego rocznika zaplanowana jest na sierpień.
Mariusz Jurasik posiada tytuł trenera piłki ręcznej zgodnie z Konwencją RINCK poziom 3 EHF. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Trenerów Sportu w Warszawie oraz Wydziału Wychowania Fizycznego i Turystyki Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach.
Jako szkoleniowiec prowadził drużyny Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Szkoli także uczniów powołanego w zeszłym roku NLO SMS ZPRP Kielce.
Popularny ?Józek? to jeden z najlepszych prawych rozgrywających w historii polskiej piłki ręcznej, z powodzeniem występował też na pozycji prawoskrzydłowego.
W seniorskiej reprezentacji Polski wystąpił w 207 oficjalnych meczach międzypaństwowych i zdobył w nich 704 bramki. Ma na swoim koncie srebrny (2007) i brązowy (2009) medal mistrzostw świata oraz superpuchar (2007). W 2008 roku reprezentował nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Najlepszy prawoskrzydłowy MŚ 2007, wybrany do drużyny gwiazd turnieju. Pięciokrotny mistrz Polski.

DSC_1827

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *