Daniel Surowiec brązowym medalistą 89 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie

W dniach od 22 do 28 kwietnia w Hali Sportowej Homanit Arena w Karlinie odbywały się 89 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Startowało blisko 190 zawodników, a wśród nich piątka pięściarzy KSZO: Daniel Surowiec (49 kg), Kamil Surowiec (60 kg), Damian Falecki (69 kg), Damian Kaczorowski (81 kg) i Andrzej Kołton (91 kg).
22553313_916235391862778_1749071533868706949_oZ naszych zawodników największy sukces zanotował najlżejszy z nich, Daniel Surowiec. W kategorii wagowej do 49 kg w półfinale zmierzył się z reprezentantem Polski, Jakubem Słomińskim z Wdy Świecie. Zgodnie z opiniami fachowców przegrał na punkty, ale w każdym z trzech starć starał się niepokoić Słomińskiego, który został ostatecznie mistrzem kraju. Daniel jednak zdobył brązowy medal i wciąż w swojej wadze należy do ogólnopolskiej czołówki.
Ćwierćfinalistami mistrzostw została dwójka naszych pięściarzy.
Kamil Surowiec w wadze do 60 kg w walce eliminacyjnej pokonał Dawida Posiłka z MOSM Tychy. W walce o półfinał musiał jednak uznać wyższość Adriana Kowala z BKS Olimp Lublin, wielokrotnego mistrza kraju, który w Karlinie sięgnął tym razem po srebrny medal.

31369464_1823648987684243_1043092650202793085_n
Drugim ćwierćfinalistą został w kategorii wagowej do 91 kg Andrzej Kołton. W eliminacjach zwyciężył Maksyma Miszczenkę z KS Boxing Team Chojnice. Niestety, w walce o medal nasz pięściarz nie potrafił zaprezentować swych walorów i zaprezentować tego, do czego nas przyzwyczaił, a więc pojedynku na dystans. Klinczował, trzymał rywala i w efekcie po trzech ostrzeżeniach przegrał w II rundzie przez dyskwalifikację swoją walkę z Michałem Soczyńskim z KS Paco Lublin. Lublinian został ostatecznie mistrzem Polski!
Kolejnych naszych dwóch pięściarzy odpadło w eliminacjach. W pierwszym swym pojedynku mistrzostw występujący w wadze do 69 kg Damian Falecki bez jakichkolwiek problemów pokonał jednogłośnie na punkty Patryka Flisa z KS Copacabana Konin. W tym pojedynku nabawił się jednak kontuzji palca i w walce o ćwierćfinał, mimo wyrównanego pojedynku, nie sprostał Maksymilianowi Gibadło z GUKS Carbo Gliwice. Do ćwierćfinału nie udało się także awansować Damianowi Kaczorowskiemu, który w swojej walce eliminacyjnej uległ nieznacznie na punkty Janowi Laukowi z Shark Łódź.