Ostrowiec Świętokrzyski sobie z tym nie radzi. Antyterroryści, czy decyzje władz pokonają dopalacze?

Mijają tygodnie i nadal nie udaje się dokonać kontroli w sklepie w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym najprawdopodobniej dochodzi do sprzedaży dopalaczy.
W innych lokalizacjach na terenie Polski w takich sytuacjach pomagają antyterroryści, albo decyzje władz lokalnych.
We Wrocławiu do sklepu, w którym oferowano środki zastępcze, dostali się antyterroryści. Później ustawiono w jego okolicy ?stały posterunek policji?. Tymczasem w Łodzi wykorzystując prawo cywilne pozwano do sądu właściciela lokalu, który wynajmował go pod taką działalność. Tamtejszy magistrat wytoczył taki proces i zażądał zakazania działalności lokalu, bo może ona prowadzić do zmniejszenia wartości okolicznych nieruchomości.
Tymczasem w Ostrowcu Świętokrzyskim od kilkunastu tygodni nie udaje się wejść do zabarykadowanego sklepu z dopalaczami, by dokonać kontroli. Sprawa bulwersuje naszych czytelników, którzy jednoznacznie wypowiadają się w tej kwestii.
-Uważam że policja powinna wejść drzwiami, a właściciela zamknąć w psychiatryku, żeby zobaczył, co robi z ludźmi to gówno, którym handluje. Hitlerowcy mordowali cyklonem B, a Polacy dopalaczami – uważa pani Joanna.
-Oby udało się coś z tym zrobić zanim stanie się coś naszym nieodpowiedzialnym dzieciom. Dorośli mają świadomość że to trutka. Ale dzieci?- pisze na naszym facebookowym fanpage?u pani Sylwia.
Przypomnijmy, że już od kilkunastu tygodni sprzedawca dopalaczy w Ostrowcu Świętokrzyskim dokonał takich zmian, które utrudniły kontrolę, a umożliwiają bezproblemowe nabywanie środków zastępczych.
-Brak możliwości przeprowadzenia kontroli w sklepie wprowadzającym do obrotu środki zastępcze uniemożliwia kontrolę przestrzegania przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne, więc w powyższej sprawie wystosowano pismo do Prokuratury Rejonowej – mówiła nam Elżbieta Góralska – Dulny, p.o. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Niestety proceder kwitnie i da się to zaobserwować po ilości pustych opakowań po dopalaczach, których mnóstwo można znaleźć w sąsiedztwie sklepu. Kirkut i osiedle Trójkąt są wybranymi lokalizacjami dla zażywających środki zastępcze.
Tymczasem liczba zatruć po zażyciu dopalaczy w Ostrowcu Świętokrzyskim rośnie. W okresie 2015 -2017 do Powiatowej Stacji Sanitarno ?Epidemiologicznej zgłoszono łącznie 147 przypadków podejrzenia zatruć środkami zastępczymi, tzw. ?dopalaczami?. Na przełomie tych lat odnotowano wzrost liczby zgłaszanych przypadków (w 2015 r. ? 34 przypadki; w 2016 r. ? 56 przypadków; w 2017 r. ? 57 przypadków). Największa liczba zgłoszonych zatruć dotyczyła osób w przedziale wiekowym 25 ?39 lat, a najmniejsza liczba zatruć dot. osób powyżej 40 roku życia.
-Wzrost liczby zgłoszonych przypadków może być spowodowany faktem zwiększenia ?używalności? tych substancji w związku ze zwiększającą się każdego roku obecnością na rynku nowych, zidentyfikowanych i jeszcze nie zidentyfikowanych środków psychoaktywnych – twierdzi ostrowiecka Powiatowa Stacja Sanitarno ? Epidemiologiczna.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Ostrowiec Świętokrzyski sobie z tym nie radzi. Antyterroryści, czy decyzje władz pokonają dopalacze?

 • 08/05/2018 at 10:59
  Permalink

  A niech ćpaja co innego do roboty w Ostrowcu

  Reply
 • 09/05/2018 at 08:25
  Permalink

  Ten artykuł, to dobra lekcja dla wszystkich uczciwych przedsiębiorców. Jak widać macie prawo nie wpuszczać do swoich placówek jakichkolwiek kontrolerów i nikt nic wam nie zrobi.
  Instytucje Państwa ośmieszają się i odstępują od kontroli bez podstaw.
  Jeśli wszyscy przedsiębiorcy będą tak samo postępowali pewnie ktoś się zreflektuje, że czas na bardziej radykalne formy egzekwowania czynności kontrolnych.

  Przed wyborami samorządowymi kwestia lokali z dopalaczami powinna być numerem jeden w dyskusji zamiast siłowni na świeżym powietrzu czy rozrywki masowej dla emerytów i innych zbędnych działań.

  Radni i kandydaci wciąż „flirtują” z emerytami bo to łatwy elektorat, który można kupić za grosze. Niech zaczną dbać o młodzież i zmierzą się z prawdziwymi problemami miasta.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *