Nie przekazały pieniędzy

W dniu 7 maja 2018 r., o godz. 12.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim, nieustalony dotychczas mężczyzna zadzwonił do 80?latki podając się za jej bratanka.
-Powiedział, że spowodował wypadek drogowy i że potrzebuje 51.000 zł, które mają pomóc w załatwieniu sprawy ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer   prasowy   KPP   w   Ostrowcu   Świętokrzyskim.   Drugi   telefon wykonała nieustalona dotychczas kobieta, podając się za wnuczkę 84- latki. Ona również opowiedziała historyjkę o spowodowaniu wypadku i potrzebnych 52.000 zł, które pozwolą na uniknięcie odpowiedzialności karnej. Trzeci  telefon  zadzwonił  do  83?latki.  Nieustalona  dotychczas kobieta,   podając   się   za   jej   wnuczkę,   usiłowała   oszukać   seniorkę   i doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi  w kwocie 47.000 zł.
Wszystkie kobiety zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i nie przekazały żadnych pieniędzy.

Z kolei w dniu 9 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim, do 72-latki zadzwonił mężczyzna podający się za członka rodziny. Opowiedział o wypadku drogowym i prosił o pieniądze w kwocie 20.000 zł, rzekomo niezbędne do ?załatwienia? sprawy. Podobny telefon otrzymała też 93?letnia ostrowczanka. Od niej nieznany osobnik chciał wyłudzić 15.000 zł. Seniorki zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i nie przekazały żadnych pieniędzy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *