Prosto z zakończenia roku szkolnego do urzędu pracy

Nieoczekiwanie pracownice Powiatowego Urzędu Pracy miały w długi weekend sporo pracy.
W sali na parterze ustawiła się do rejestracji kolejka, a w niej dominowali tegoroczni absolwenci liceów i technikum.
Tuż po odebraniu świadectwa ukończenia liceum i technikum, w piątek, 27 kwietnia, dość liczna grupa tegorocznych maturzystów zarejestrowała się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Pośpiech związany był z nadzieją na zatrudnienie jeszcze w maju w ramach stażu. Także w środę ? 2 maja, mimo długiego weekendu, w urzędzie pracy był nadspodziewany ruch również za sprawą absolwentów.
-Większość młodych ludzi pytała równocześnie o oferty stażowe ? usłyszeliśmy od pracownic urzędu. Mamy sporo ofert, ale głównie dla osób z wykształceniem technicznym. Pracodawcy oczekują też na młodych pracowników z konkretnymi umiejętnościami zawodowymi np. mechanik, technik farmacji, kucharz, kelner, barman, pracownik budownictwa. Najszybciej zagospodarowane zostały propozycje pracy biurowej.
Na początku ubiegłego tygodnia było do wzięcia ponad 25 ofert stażowych do pracy w handlu po propozycje zatrudnienia w usługach dla mechanika samochodowego,  wulkanizatora, fryzjerki, kosmetyczki i oferty z zakładów produkcyjnych dla specjalistów: operatora obrabiarek i operatora wypalarek gazowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *