Koncert ?Simply the best of Ostrowiec? już w sobotę!

W sobotę 19 maja br. o godzinie 11 w ostrowieckim kinie Etiuda rozpocznie się koncert ?Simply the best of Ostrowiec ? po prostu najlepsi z Ostrowca?.
Angielskie przeboje w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół z Ostrowca będą towarzyszyły podsumowaniu Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego ?Yes I Can?, nad którym patronat objął prezydent Jarosław Górczyński.
-Konkurs ?Yes I Can? trwał w naszych szkołach od listopada 2017 roku i zakończy się 15 maja br. W sumie wzięło w nim udział ponad 700 uczniów, a w sobotnim podsumowaniu weźmie udział 231 osób, wśród których znajdować się będzie 21 laureatów w siedmiu kategoriach wiekowych- informuje Marta Dobrowolska ? Wesołowska, koordynator konkursu z ramienia Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.
-Sobotni koncert galowy jest doskonałą okazją na prezentację talentów wokalnych naszej młodzieży, jak również dowodem na to, iż język angielski nie jest dla nich językiem obcym – podkreśla prezydent Jarosław Górczyński. Udowodnili to również finaliści Konkursu ?Yes I Can?. Jestem dumny z osiągniętych przez nich wyników. Stanowią one potwierdzenie dobrze dobranych strategii uczenia i nauczania języków obcych w naszych placówkach.
Przypomnijmy, iż Miejski Konkurs Języka Angielskiego nie jest jedyną inicjatywą językową Gminy. Po raz kolejny, na przełomie maja i czerwca br., uczniowie ostrowieckich gimnazjów, jako jedyni w Polsce, otrzymają szansę bezpłatnego uzyskania certyfikatów językowych z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego.
Organizatorzy sobotniego koncertu serdecznie zapraszają mieszkańców miasta do Amfiteatru i wspólną zabawę w rytmach utworów znanych z list przebojów oraz wspólne wykonanie piosenki Tiny Turner ?Simply the best? (?Po prostu najlepsi?) na zakończenie koncertu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *