Trwają przygotowania do Ostrowieckiego Biegu Wiosny. Start 26 maja

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Ostrowca Św. i okolic, a przede wszystkim uczniów ostrowieckich placówek oświatowych, do wzięcia udziału w imprezie biegowej pod nazwą ?Ostrowiecki Bieg Wiosny 2018?. Impreza odbędzie się 26 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.
Organizacja takiej imprezy to doskonała okazja, by zintegrować lokalną społeczność oraz promować aktywne spędzanie czasu wolnego wśród mieszkańców naszego miasta. W przeszłości na starcie biegu głównego nie brakowało również znanych osób ze świata polityki, biznesu i oczywiście sportu.
Impreza rozpocznie się od atrakcji skierowanych do najmłodszych, czyli dzieci w wieku do 6 lat. W godzinach 10.15 ? 11.45 na wyspie dzielącej zbiornik wodny przeprowadzone zostaną dla nich zabawy ruchowe oraz bieg na dystansie 100 m. Ponadto dla wszystkich dzieci przebywających w tym czasie w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizatorzy przygotowali szereg innych ciekawych atrakcji między innymi dmuchane zjeżdżalnie i trampolinę.
Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12. Udział w nim polegać będzie na pokonaniu trasy o długości około 3500 metrów wyznaczonej na terenie Gutwinu i w przyległym terenie leśnym. Trasę należy pokonać biegiem lub marszem, zgodnie z maksymą ?Nieważne jest, jaką lokatę zajmiesz i w jakim czasie pokonasz trasę?. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, nawet osoby, które na co dzień rzadko spędzają czas aktywnie. W tym biegu nie będzie prowadzona rywalizacja indywidualna, ani zapisywana kolejność na mecie.
Podczas biegu głównego prowadzona będzie za to punktacja na najaktywniejszą szkołę. W tej klasyfikacji uczestniczyć mogą tylko szkoły podstawowe i gimnazja prowadzone przez Gminę Ostrowiec Św. Najaktywniejszą szkołą tegorocznego biegu zostanie placówka, której uczniowie wezmą udział w zawodach, ukończą bieg, a ich liczba w stosunku do wszystkich uczniów szkoły stanowić będzie najwyższy odsetek. Wynik szkoły mogą podwyższyć absolwenci, rodzice uczniów, czy sympatycy szkoły, którzy po wypełnieniu specjalnego kuponu (do pobrania w biurze zawodów) będą liczeni do klasyfikacji jak uczeń. Duży wpływ na wynik tej klasyfikacji będą mieli nauczyciele i dyrektorzy. Ukończenie biegu przez nauczyciela punktowane będzie jak ukończenie biegu przez 10 uczniów szkoły, a jeśli dokona tego dyrektor ? 20 uczniów.
Najaktywniejsze szkoły otrzymają nagrody finansowe przeznaczoną na zakup sprzętu sportowego. Zgłoszenia grupowe ze szkół w formie zbiorczej będą przyjmowane w terminie do dnia 23 maja w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pokój 2.39) lub e-mailem (w tym samym terminie) na adres biuro@mosir.ostrowiec.pl. Zgłoszenia indywidualne w dniu i miejscu imprezy ? Biuro Zawodów w godzinach od 10.00 do 11.30 (oznaczony namiot).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *