Meta I etapu Wyścigu Hubala w Ostrowcu Świętokrzyskim

W Warszawie odbyła się prezentacja XIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala, którego meta I etapu została zlokalizowana w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wyścig rozgrywany ku pamięci majora Henryka ?Hubala? Dobrzańskiego został powołany do życia w 2000 roku, a po przerwie powrócił do kolarskiego kalendarza w minionym sezonie. Jego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Seulu, Andrzej Sypytkowski. Podobnie jak w poprzednim roku, tak i teraz wyścig posiada kategorię 2.1, co oznacza, że obecnie ?Hubal? jest najważniejszym polskim wyścigiem zgłoszonym do kalendarza europejskiego Międzynarodowej Unii Kolarskiej.
Tegoroczna odsłona Wyścigu Hubala rozpocznie się, podobnie jak przed rokiem, od prologu rozgrywanego w formie ulicznego kryterium. W czwartek, 31 maja, kolarze rywalizować będą w samym centrum Kielc, a 2-kilometrową rundę wiodącą po ulicy Warszawskiej pokonywać będą 20-krotnie.
Pierwszy z etapów zasadniczej części Wyścigu Hubala, zaplanowany na piątek 1 czerwca, rozpocznie się w Poświętnem. Kolarze pokonywć będą długą, liczącą blisko 195 kilometrów trasę, która wiodąc m.in. przez Drzwicę, Przysuchą, Szydłowiec i Wąchock, powiedzie ich do naszego Ostrowca Świętokrzyskiego, w którym wyznaczona została meta. W Ostrowcu Świętorkzyskim poznamy pierwszego lidera wyścigu.
W sobotę, 2 czerwca, zawodnicy w szranki stawać będą dwukrotnie. Na początek czeka na nich 128-kilometrowy etap ze Skarżyska Kamiennej do Kazimierzy Wielkiej. Z kolei dystans czasówki w Busku Zdroju nieznacznie przekracza 21 kilometrów.
Finałem ?hubalskiego? wyścigu będzie etap z Radoszyc do Końskich, który rozegra się w niedzielę, 3 czerwca.
W wyścigu uczestniczyć będą 24 zespoły, pośród których będą zarówno zawodowe grupy z Polski, jak i goście z Austrii, Czech, Holandii czy Niemiec.

Program XIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala

Etap-1-Wyścig-Hubala-2018

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *