Auta i biały proszek

W dniu 19 maja 2018 r., w Kunowie, z terenu parkingu osiedlowego został skradziony pojazd marki Nissan, należący do 44-latka. To był dopiero początek prawdziwej lawiny zdarzeń.
-Tego samego dnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali 19-latka, prawdopodobnego sprawcę tej kradzieży ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszkaniec Kunowa miał przy sobie porcję białego proszku, który wstępnie został określony jako amfetamina.
Po wnikliwej analizie zebranego materiału dowodowego policjanci ustalili, że 19-latek dopuścił się jeszcze innych przestępstw. Usiłował mianowicie dokonać kradzieży dwóch innych samochodów osobowych marki Toyota i Peugeot, znajdujących się na jednym z parkingów w Kunowie. Ale to nie wszystko – dokonał też włamania do szkoły, która mieści się w gminie Kunów. Jego łupem padła gotówka – w sumie kilkaset złotych.
W dniu 21 maja 2018 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa, do których się przyznał, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *