Zamknij

Medale mistrzostw Polski dla ostrowieckich taekwondoków

01:11, 28.05.2018 Dariusz Kisiel Aktualizacja: 01:50, 28.05.2018
Skomentuj

W dniach od 25 do 27 maja w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców.

Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO reprezentowało pięcioro zawodników. Wychowankowie Wioletty Walerowicz i Piotra Czai wywalczyli dwa medale. Brązowy medal w kategorii juniorek do 49 kg Natalia Domańska natomiast srebrny medal w kategorii młodzieżowców do 87 kg zdobył Paweł Pastuszka. Walkę finałową przegrał o tzw. złoty punkt w rundzie dodatkowej. Piąte miejsce wśród juniorów zajął Adam Bogdanowicz. Młodzieżowcy Piotr Ćwikła i Patryk Lipiec zakończyli rywalizację w eliminacjach.

Brązowym medalistą MMP w kategorii +87 kg. został wychowanek i instruktor OSTO Igor Żurek, obecnie studiujący w Lublinie i reprezentujący barwy klubu Protektor Lublin.

Województwo świętokrzyski reprezentował Miłosz Środa z Dragona Starachowice, podopieczny Krzysztofa Wagi, który wywalczył srebrny medal w kategorii -55kg.

Szkolenie w OSTO prowadzone jest w ramach zadania ? Rozwój sportu w Gminie Ostrowiec Św. w 2018 r. w Taekwondo olimpijskim.?

33689837_1746718378715202_2459305334615834624_o33691416_1724273730989661_7773036416505741312_n

A my już zapraszamy 3 czerwca o godz. 10 do hali PSP Nr 7, w której odbędą się w ramach konkurencji sprawnościowych Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Taekwondo Dzieci i Młodzików.