Wieści z lekkoatletycznych aren

Nasza sztafeta najszybsza
Lekkoatletki SMS Ostrowiec, podopieczne trenera Kazimierza Jarosa, wygrały finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Rozstawnych, zwyciężając w biegu 4×100 m i sztafecie szwedzkiej.

33302989_2080809368808812_1495669562799030272_n
Złote medale w biegu 4×100 wywalczyły: Karolina Fiutek, Daria Olesińska, Dominika Łodej i Monika Strojecka, a w sztafecie szwedzkiej: Martyna Matysiak, Izabela Jastrząb, Dominika Ostrowska i Patrycja Banaś.
W kategorii chłopców w biegu 4×100 wystąpili: Kamil Gumiński, Edward Szumera, Karol Macias i Oskar Lipka, którzy zajęli 5 miejsce. Sztafeta szwedzka: w składzie Adam Waryło, Jakub Plewa, Marcin Sienniak, Michał Karasiński uplasowała się na 4 pozycji.
Udane starty zawodników UKS ?Czwórka?
udane starty2Bardzo udanie rozpoczęli sezon lekkoatleci UKS ?Czwórka?. W Kielcach startowali w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w lekkiej atletyce w kategorii junior młodszy. Pierwsze miejsce w tych zawodach wywalczyła sztafeta dziewcząt w składzie: Patrycja Mucha, Natalia Żywczyk, Julia Kwiecień z wynikiem 53,19 s. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Monte w rzucie dyskiem z wynikiem 26,66 m oraz pchnięciu kulą z wynikiem 9,11 m.
Drugie miejsca zajęli: Natalia Żywczyk w biegu na 100 m z wynikiem 12.68 s oraz w biegu na 200 m (26,92 s), Martyna Matysiak w skoku wzwyż (150 cm), Daniel Walczyk w rzucie dyskiem (21,44 m).
Trzecie miejsca wywalczyli: Patrycja Jurytko w rzucie dyskiem z wynikiem 21.91m, Julia Kwiecień w skoku wzwyż (140 cm), Martyna Matysiak w skoku w dal (4,85 m) oraz Daniel Chamera w rzucie dyskiem.
Lekkoatleci ?Czwórki? startowali także w Kozienicach w mitingu lekkoatletycznym, w którym brały udział cztery zawodniczki UKS ?Czwórka?. Najlepiej spisała się Natalia Żywczyk zwyciężając w biegu na 100 (12,98 s). Dobre wyniki osiągnęły: Martyna Matysiak w skoku w wzwyż (150 cm) oraz w skoku w dal 4,69 m, Julia Kwiecień w skoku w dal (4,56 m), Patrycja Mucha w biegu na 100 m (14,80 s.) oraz w skoku w dal (4,05 m).
?Lekkoatletyka dla każdego?
Na obiektach PSP Nr 14 odbyły się zawody lekkoatletyczne uczniów ostrowieckich szkół z rocznika 2007 i młodszych. W zawodach uczestniczyło ponad 100 zawodników w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegu na 600 m zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

lekkaatletyka dla każdego
W klasyfikacji ogólnej w biegu na 60 m zwyciężyła Julia Mroczek (PSP Nr 5) z wynikiem 9,68 s, 2 miejsce zajęła Renata Drobek (PSP Nr 5) z wynikiem 10.02 s, a 3 Sylwia Osowska (PSP Nr 14) z wynikiem 10,05 s. Wśród chłopców w biegu na 60 m zwyciężył Bartosz Kowalski (PSP Nr 5 – 9,32 s) przed Patrykiem Misiurą (PSP Nr 5 – 9,46 s) i Pawłem Rogozińskim (PSP Nr 7 – 9,51 s).
W konkurencji skoku w dal wśród dziewcząt zwyciężyła Roksana Głąbień z PSP Nr 14 zaliczając najlepszy skok z wynikiem 3,76 m. Wyprzedziła Katarzynę Soboń (PSP Nr 5 – 3,39 m) i Maję Podleśko (PSP Nr 7 – 3,35m). Wśród chłopców w skoku w dal zwyciężył Bartosz Kowalski (PSP Nr 5 – 4,30m). Drugi był Patryk Misiura (PSP Nr 5 – 3,92 m, a trzeci Piotr Długosz (PSP Nr 5 – 3,78 m).
W rzucie piłeczką palantową w kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Mroczek (PSP Nr 5 ? 25 m), która wyprzedziła Dominikę Karwacką (PSP Nr 14 – 24,5 m) i Zuzannę Gankowską (PSP Nr 7 ? 23 m). Wśród chłopców najlepszy okazał się Piotr Długosz (PSP Nr5 ? 42 m) przed Krzysztofem Kwiatkowskim (PSP Nr 7 ? 36 m) i Janem Kucharczykiem (PSP Nr 7 ? 34 m).
W biegu na 600m wśród dziewcząt wygrała Alicja Nowocień (PSP Nr 7 – 2:30,75min.) przed Klaudią Banaszek (PSP Nr 14 – 2:34,06 min.) i Julią Chamerą (PSP Nr 14 – 2:34,65 min.). Wśród chłopców 1 miejsce zajęło dwóch uczniów: Konrad Nowocień (PSP Nr 5) oraz Miłosz Popek (PSP Nr 7) z wynikiem 2:17,35 min.
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a sześcioro najlepszych zawodników w każdej konkurencji dodatkowo piękne medale ?Lekkoatletyka dla Każdego?. Organizatorami imprezy byli trenerzy pracujący w Programie ?Lekkoatletyka dla Każdego? na terenie naszego miasta: Elżbieta Ozdoba, Wojciech Lis, Dariusz Zwoliński oraz koordynator wojewódzki programu Janusz Ozdoba. Zawody sędziował Marcin Bartnik oraz wolontariuszki z PG Nr 3 i 4. Elektronicznego pomiaru czasu dokonywał trener wojewódzki ZKN Kazimierz Jaros wraz z  zawodniczkami SMS.