KSZO Odlewnia na 7 miejscu. To był jeden z najlepszych sezonów w I lidze

Piłkarze ręczni KSZO zajęli ostatecznie 7 miejsce w rozgrywkach pierwszoligowych sezonu 2017/2018. Teraz przyszedł czas na budowę zespołu na kolejny sezon. Z drużyną pożegnał się Karol Szewczyk, a także Mariusz Jurasik, który rozpoczyna nową pracę, jako szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorów młodszych. Z KSZO pożegnali się również Grzegorz Sobut, który podpisał kontrakt z Piotrowianinem Piotrków Trybunalski i będzie występował w Superlidze. Do Piotrkowa wraca także z wypożyczenia Konrad Wędrak. Wydaje się, że pozostali zawodnicy chcą nadal reprezentować barwy naszego klubu.

????????????????????????????????????

Oto, jak miniony sezon oceniają nasi rozmówcy:
Maciej Jeżyna, kapitan zespołu: -To był ciężki i długi sezon. Zwłaszcza I runda, w której przeplataliśmy dobre ze złymi spotkaniami, była dla nas trudna. Mieliśmy szeroką kadrę, musieliśmy się zgrywać, bo co sezon dochodzi w naszej drużynie do sporych zmian. Szukaliśmy dobrej gry. Znaleźliśmy ją w II rundzie, w której zanotowaliśmy znacznie mniej porażek. Owszem, przydarzały nam się wpadki, szkoda że na własnym parkiecie, ale przy tej ilości meczów, to chyba normalne. Reasumując, 7 miejsce w sezonie jest dobre. Zostaliśmy po VIVE, przy słabym sezonie Końskich, drugą siłą w województwie. Z gry w II rundzie możemy być zadowoleni, bo z meczu na mecz rozkręcaliśmy się. Dobrze byłoby utrzymać trzon naszej drużyny i ustabilizować skład oparty na mieszance doświadczenia z młodością, na następny sezon. Jeśli tak się stanie, to mamy dużą szansę na wywalczenie znacznie lepszego, niż 7 miejsce.
Tomasz Radowiecki, trener KSZO: -Faktycznie to był i długi i ciężki sezon. Różnie spisywaliśmy się w nim, ale zawsze, będąc w formie, czy też nie, staraliśmy się mobilizować i walczyć z całych sił. W naszym zespole drzemie duży potencjał. Mamy młodą drużynę, głodną zwycięstw i liczę na to, że w podobnym składzie będziemy cieszyć fajną grą i jeszcze lepszymi wynikami ostrowieckich sympatyków handballu w przyszłym sezonie.
Mariusz Łata, radny, przedstawiciel prezydenta Ostrowca: -Największą zdobyczą sezonu było wprowadzenie do drużyny młodych wychowanków i wzrost zainteresowania ich grą ze strony kibiców. To rozsądne działania trenerów i pokazanie, że na sportowej mapie Ostrowca jest poczesne miejsce dla piłki ręcznej w dobrym wydaniu.

konc

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *