Młodzi pływacy KSZO w II rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików

W sobotę i niedzielę, 9 i 10 czerwca, na Pływalni Rawszczyzna odbędą się zawody II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat dla klubów z okręgów podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.
Rywalizacja 13-latków podczas zawodów II rundy odbywać się będzie korespondencyjnie na trzech basenach. Oprócz Pływalni Rawszczyzna będą to Pływalnia CSR Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim (zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i dolnośląskie) oraz Pływalnia ZSOMS w Krakowie (opolskie, śląskie, podkarpackie i małopolskie).
Drużyna KSZO będzie składać się z 9 osób. Trener Mariusz Firmanty powołał na zawody następujących zawodników i zawodniczki: Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz, Eryk Sojda, Oskar Karaś, Michał Kesler, Pola Strzelecka, Magdalena Misiura, Natalia Walczyk i Adrianna Petrykowska. Każdy zawodnik ma prawo startu w 2 konkurencjach indywidualnych i sztafecie w każdym z dwóch bloku zawodów.
Faworytem zawodów, które odbywać się będą na Pływalni Rawszczyzna, powinna być drużyna Polonii Warszawa, która jest liderem klasyfikacji ogólnopolskiej po I rundzie, rozgrywanej w marcu tego roku. W czołowej ?20? klubów sklasyfikowanych po I rundzie są jeszcze Gim 92 Ursynów Warszawa (4), G-8 Bielany Warszawa (5), MKS Piaseczno (8), Juvenia Białystok (10), Galicja Kraków (11), Żoliborz Warszawa (15), KSZO Ostrowiec Św. (18) i Ósemka Oświęcim (19). W sumie sklasyfikowano po I rundzie aż 191 klubów z całego kraju. Z okręgu świętokrzyskiego są to jeszcze Korona-Swim Kielce (26. miejsce), Barakuda Starachowice (50), Delfin Połaniec (51), Foka Sandomierz (78) i Unia Busko Zdrój (144).

DMM_02
Program zawodów na Pływalni Rawszczyzna:
9 czerwca (sobota)
– Uroczyste otwarcie zawodów godzina 13.45
– Zawody godz. 14.00 (100 m motylkowym, 100 m klasycznym, 200 m grzbietowym, 400 m dowolnym i 4×50 m zmiennym).
10 czerwca (niedziela) zawody godz. 9.00 (100 m dowolnym, 200 m klasycznym, 100 m grzbietowym, 200 m zmiennym i 4x50m dowolnym).

MDMM13lat_plakat

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *