Ranny kierowca, dzieciom nic się nie stało

W dniu 11 czerwca 2018 r., o godz. 8:40, w Bidzinach na drodze krajowej 74, autobus przewożący  wycieczkę   szkolną,   który  poruszał   się   w   kierunku   Opatowa,   zderzył   sie   z samochodem ciężarowym jadącym w kierunku Ożarowa.
Autobus przewoził 24 uczniów z jednej ze szkół podstawowych w powiecie kraśnickim oraz ich 4 opiekunów.
-Tuż   po   zdarzeniu   dzieci   zostały   ewakuowane   z   miejsca   zdarzenia   i   przewiezione   do pobliskiej   szkoły   Stodołach   ?informuje   kom.   Agata   Frejlich,   oficer   prasowy   KPP   w Opatowie. Na miejscu dzieci zostały zbadane przez lekarzy i 14-ciorgu z niech wydane zostały zalecenia do konsultacji medycznych. Dzieci w szkole pod opieką psychologów oczekiwały na rodziców. Do godz. 12 wszyscy uczniowie zostali przekazani rodzicom. Ranny w zdarzeniu kierowca autokaru został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Sandomierzu. Gdzie po badaniach okazało się, że doznał niegroźnych obrażeń ciała i po zaopatrzeniu medycznym został zwolniony z placówki medycznej.
Z uwagi na rozmiar wypadku droga pozostawała przez kilka godzin zablokowana w obu kierunkach.
W związku z zdarzeniem został powołany przez Panią Wojewodę Sztab Kryzysowy, któremu przewodniczył Wicewojewoda Andrzej Bendkowski. W pracach sztabu uczestniczyli również Wicestarosta Opatowski Gustaw Saramański, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie mł.  insp. Andrzej  Skowroński, a także  szefowie  Państwowej  Straży Pożarnej nadbryg. Adam Czajka ? komendant Wojewódzki oraz st. kpt. Sylwester Kochanowicz ? komendant Powiatowy. Wójt gminy Wojciechowice Szymon Sidor ? dla potrzeb działań ratunkowych udostępnił jedną z placówek oświatowych. W szkole w Stodołach na dzieci czekał prowiant. Mali uczestnicy zdarzenia zostali objęci również opieką psychologiczną.
Dzieci w miejscu bezpiecznym oczekiwały na przyjazd rodziców. W Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie uruchomiono telefon kontaktowy dla rodziców dzieci biorących udział w zdarzeniu. Mogli oni uzyskać informacje pod numerem 723-192-069.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *