Wypadek po Pasterce. Jest akt oskarżenia

Daniel   Prokopowicz,   rzecznik   Prokuratury   Okręgowej   w   Kielcach   poinformował,   że Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu zakończyła śledztwo, dotyczące wypadku drogowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak podawaliśmy, po Pasterce, w nocy 25 grudnia 2017 r., w wypadku śmierć poniosła jedna osoba, a kolejna doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci ciężkiej choroby długotrwałej.
-Zebrane w sprawie dowody, wskazują, że odpowiedzialność za zdarzenie ponosi oskarżony Mateusz Z., który w chwili zdarzenia był nietrzeźwy (1,1 promila alkoholu we krwi), nie dostosował   prędkości   oraz   sposobu   jazdy   do   warunków   drogowych,   nie   obserwował należycie jezdni i doprowadził do potrącenia dwóch kobiet prawidłowo przechodzących na pasach przez jezdnię ?mówi prokurator D. Prokopowicz.
75-latka poniosła śmierć, a 58?latka doznała poważnych obrażeń ciała.
Po wypadku kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany po pewnym czasie i tymczasowo aresztowany przez sąd.
W toku śledztwa Mateusz Z. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania, w których jednak umniejszał swoją odpowiedzialność.
W dniu 8 czerwca 2018 r. prokurator skierował do Sądu Rejonowego w  Ostrowcu Świętokrzyskim akt oskarżenia w tej sprawie. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *