Nowe hale sportowe w Chmielowie i Szwarszowicach

Gmina Bodzechów wybuduje hale sportowe w szkołach wiejskich.
Jeszcze w tym roku będzie gotowy projekt obiektu sportowego w Chmielowie.
Wręcz komfortowe warunki do rozwoju fizycznego mają dzieci w Szewnie i Bodzechowie. Ośmioklasowe szkoły w tych miejscowościach, po przejęciu pomieszczeń gimnazjalnych, będą posiadały po dwie sale sportowe. Władze gminy przygotowują się do podobnych inwestycji w mniejszych placówkach oświatowych.
-Przygotowujemy się do złożenia wniosku i pozyskania finansowego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego z programu rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej ? mówi wójt Jerzy Murzyn. ?Reforma oświatowa spowoduje, że w dwóch naszych, największych szkołach w Szewnie i Bodzechowie, dzieci dysponować będą aż dwiema salami gimnastycznymi, natomiast uczniowie z Chmielowa i Szwarszowic posiadać będą znacznie skromniejszą
bazę sportową. Chcemy wszystkim naszym dzieciom stworzyć należyte warunki do aktywności fizycznej, która jest podstawą właściwego rozwoju dziecka i zdrowia.
Gmina rozstrzygnęła już przetarg na wyłonienie w ykonawcy dokumentacji technicznej sali sportowej w Chmielowie. Z dziesięciu ofert, jakie wpłynęły, wybrano firmę z Tarnowskich Gór. Przygotowanie dokumentacji kosztować ma 50 tys. zł. Jeśli wniosek Bodzechowa zostanie zakwalifikowany i gmina uzyska dofinansowanie, ten sam projekt techniczny sali będzie realizowany w Szwarszowicach.
Hale sportowe zostaną dobudowane do obiektów szkolnych w Chmielowie i Szwarszowicach. Na inwestycje czekają przede wszystkim w Chmielowie. Z roku na rok w placówce tej, rozwijanej przez Teresę Bąbel i przez obecną dyrektor Aleksandrę Nowak, przybywa uczniów. Ponieważ jest to placówka usytuowana na granicy gminy Bodzechów i Kunów, więc uczęszczają do niej także dzieci z gminy Kunów.
-Te dwa obiekty planujemy wybudować jeszcze w obecnej unijnej perspektywie finansowej, ale już przygotowujemy się do inwestycji, na które możemy uzyskać wsparcie z kolejnego unijnego budżetu ? podkreśla wójt Jerzy Murzyn.
Tylko w tej perspektywie, gmina Bodzechów kierowana przez wójta Jerzego Murzyna, pozyskała kilkadziesiąt milionów złotych z Unii Europejskiej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *