Sportowcy ?Szansy? na XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

Odbyły się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice- Chorzów ? Mikołów 2018. W zawodach wzięło udział 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy rywalizowali o medale w 11 dyscyplinach sportowych. Igrzyska były największym wydarzeniem sportowym Olimpiad Specjalnych Polska w 2018 roku i jedną z największych sportowych i społecznych imprez w tym roku w naszym kraju.
Reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskiego Olimpiad Specjalnych ? Polska liczyła 77 zawodników, w tym aż 12 zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski. 12 zawodników zdobyło 6 złotych, 5 srebrnych, 6 brązowych oraz 7 IV miejsc oraz 1 V miejsce.

Reprezentacja świętokrzyskiego na stadionie ślaskim
-Z ?Szansy? miało jechać 11 zawodników, ale w ostatniej chwili w dyscyplinie bocce z podstawowego składu wypadł zawodnik i w to miejsce ze składu rezerwowego wszedł Marcin Ziewiec ? mówi Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych ?Szansa?. – Byliśmy na to przygotowani i w ciągu kilku godzin Marcin był już spakowany i gotowy do wyjazdu. Nasza reprezentacja była więc dość okazała.
Zawodnicy z ?Szansy? uzyskali następujące wyniki:
*Norbert Walesic w bocce zdobył srebrny medal w grze pojedynczej i złoty medal w grze deblowej
*Robert Kozłowski w bowlingu zajął 5 miejsce w grze pojedynczej oraz 4 miejsce w grze podwójnej
*Milena Szwagierczak w lekkoatletyce zdobyła brązowy medal w biegu na 100 metrów, srebrny medal na 400 metrów oraz złoty medal w sztafecie 4×100 metrów
*Konrad Dębniak, Paweł Menducki, Paweł Kwiecień w piłce nożnej zajęli IV miejsce
*Piotr Datka w pływaniu zdobył srebrny medal na dystansie 25 metrów stylem dowolnym oraz srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym
*Robert Gołyś w tenisie stołowym zdobył złoty medal w grze podwójnej oraz srebrny medal w grze pojedynczej
*Marcin Dunal w dwuboju siłowym zdobył złoty medal (wyciskanie złoty medal, martwy ciąg złoty medal)
*Paweł Dunal w trójboju siłowym zdobył IV miejsce (wyciskanie brązowy medal, przysiad IV miejsce, martwy ciąg IV miejsce)
*Krzysztof Stan w trójboju siłowym zdobył brązowy medal (wyciskanie brązowy medal, przysiad brązowy medal, martwy ciąg brązowy medal).
Wielkim wyróżnieniem było to, że na Igrzyskach było aż trzech trenerów z ?Szansy?: Tomasz Przybysławski (lekkoatletyka), Przemysław Walczyk (tenis stołowy), Remigiusz Woźniak (trójbój siłowy).
-Do Katowic na ceremonię otwarcia do ?Spodka? wybrała się 100 osobowa grupa kibiców, którzy wspierali zawodników z niepełnosprawnością intelektualną ? mówi  Robert Rogala, kierownik WTZ ?Szansa?. -Dzięki Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”, który współfinansował zakup podkoszulek, kibice reprezentowali się okazale na trybunach. Natomiast HEAVYMOVEMENT POLSKA zakupiła okolicznościowe kurtki dla reprezentantów „SZANSY”. Dziękujemy bardzo, dzięki temu w przyszłości będziemy mogli na kolejnych imprezach z dumą nosić te okolicznościowe stroje.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *