Zamknij

Kamil Zieliński szóstym kolarzem mistrzostw Polski! Pojedzie w Tour de Pologne

10:07, 25.06.2018 Dariusz Kisiel Aktualizacja: 10:12, 25.06.2018
Skomentuj

Kamil Zieliński zajął 6 miejsce na rozgrywanych wokół Ostródy Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym.

Wygrał Michał Kwiatkowski, który po ucieczce i finiszu wyprzedził Macieja Bodnara (Bora-hansgrohe) i Łukasza Owsiana (CCC Sprandi Polkowice). Startowało 127 kolarzy. Z czołówki zabrakło tylko Przemysława Marczyńskiego i Rafała Majki.

Licząca 200,4 km, płaska trasa wyścigu prowadziła na rundach o długości 20,4 km w rejonie Jezior Drwęckiego, Morliny, Lichtajny i Pauzeńskiego. Kolarze mieli krótki i niezbyt wymagające podjazdy w Lichtajnach, Brzydowie i Ornowie.

Już na początku wyścigu doszło do siedmioosobowej ucieczki, która najpierw miała pół minuty przewagi. Później nieoczekiwanie wzrosła do ponad dwóch minut. Ostatecznie na metę przyjechała czwórka kolarzy po tym, jak Michał Kwiatkowski zdecydował się zaatakować. Finisz z małej grupki padł właśnie jego łupem.

Z peletonu, który stracił 1 min. i 12 sek. na drugiej pozycji finiszował Kamil Zieliński, który przygotowuje się do startu w Tour de Pologne.