80 milionów złotych dla Bodzechowa

Bodzechów realizuje aktualnie inwestycje o wartości 80 mln złotych.
Miliony pozyskane ze środków Unii Europejskiej przeznaczono na budowę kanalizacji, modernizację wodociągów, budowę dróg i świetlic, na gminną oświatę oraz termomodernizację budynków komunalnych.
W miniony piątek, w siedzibie urzędu gminy Bodzechów przy ulicy Reja, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Marek Szczepanik oraz wójt gminy Bodzechów, Jerzy Murzyn podpisali pre-umowę ws. wsparcia rewitalizacji Bodzechowa.
Rewitalizacja kosztować będzie 5,1 mln zł. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego gmina otrzyma 4,2 mln zł. Partnerami Bodzechowa w tym przedsięwzięciu jest powiat ostrowiecki oraz lokalni przedsiębiorcy.
-Zgodnie z programem, pieniądze te przeznaczone są wyłącznie na inwestycje w samym Bodzechowie. Jednak projekt ten będzie miał wpływ na inwestycje w całej gminie, bowiem przesuniemy środki na przedsięwzięcia w innych miejscowościach ? podkreśla wójt Jerzy Murzyn. -Jeśli chodzi o rewitalizację, to w tym roku ruszamy z termomodernizacją bloków w sąsiedztwie stadionu i modernizacją infrastruktury osiedlowej. Trwają prace w strażnicy w Bodzechowie. Obiekt ten zostanie zaadaptowany na świetlicę dla młodzieży i Klub Seniora.
W projekcie przewidziano też budowę nawierzchni ulicy Szosik i w efekcie usprawnienie komunikacji w Bodzechowie. Środki pójdą też na modernizację odcinka drogi powiatowej do terenów przemysłowych, wykonanie dojazdu do jednego z zakładów pracy, termomodernizację i remont trzech budynków wielorodzinnych przy ul. Fabrycznej, budowę bieżni lekkoatletycznej na stadionie w Bodzechowie oraz wyznaczenie szlaku turystycznego Witolda Gombrowicza.
Marek Szczepanik powiedział, że zadania zapisane w projekcie przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Bodzechowa. Spowodują ożywienie w sferze gospodarczej i społecznej.
-Mimo, że nie należę do partii  sprawujących władzę w naszym województwie i żadnej innej, to ani przez chwilę nie czułem się dyskryminowany w dostępie do unijnych środków ? mówił Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów. – Wszystkie projekty, które złożyliśmy, zostały przyjęte.
No cóż, trzeba napisać dobry wniosek, posiadać zabezpieczenie finansowe przedsięwzięcia i realizować projekt zgodnie z harmonogramem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *