Ależ upały! Rawko, otwórz się! Start w tę sobotę o godz.10?

Choć za nami odbiór techniczny otwartych basenów na Rawszczyźnie, ale rodzi się pytanie, kiedy obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom?

Jest szansa, że odpowiedź poznamy jutro około południa. A najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada uruchomieniu obiektu już w tę sobotę, o godz.10!

Naszym zdaniem, ?Rawka od Nowa?  to doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy szukają nowoczesnego obiektu o charakterze rekreacyjnym. Nieprzypadkowo podczas oficjalnego odbioru basenów padały stwierdzenia, że ?Rawka? to nowoczesny basen na skalę krajową, czy europejską. Dziś pozostaje nam więc tylko trzymać kciuki za wszystkie służby odpowiedzialne za całą procedurę odbiorową obiektu.

Elżbieta Góralska Dulny z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Ostrowcu Św. mówi, że reprezentowana przez nią instytucja dokonuje kontroli obiektu pod względem zgodności z projektem pod względem sanitarnym, a także wyda decyzję, czy woda w basenach nadaje się do kąpieli. Choć procedura mówi o czternastodniowym okresie wydawania decyzji, liczymy, że uda się ją maksymalnie skrócić.

Odbiór inwestycji budowlanej to nic innego, jak potwierdzenie przez inwestora faktu zrealizowania przez wykonawcę wszystkich zobowiązań. Jak się dowiedzieliśmy, prawo budowlane nie precyzuje, w jaki sposób powinien przebiegać odbiór inwestycji. Należy założyć więc, że odbioru powinni dokonać przedstawiciel inwestora wraz z kierownikiem budowy, kierownikami robót i inspektorem nadzoru inwestorskiego i zakończyć pracę protokołem, który stanowi integralną część dokumentacji budowy.

Stanisław Adamski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ostrowcu Św., poinformował nas, że stosowną dokumentację w sprawie odbioru otrzymał w ubiegły poniedziałek.

-Mam, zgodnie z przepisami prawa, 21 dni na wydanie decyzji ? mówi powiatowy inspektor.  -Proszę o kontakt jutro, w południe już powinno być wiadomo, czy w sobotę będziemy mogli pójść na Rawszczyznę.

Mamy nadzieję, że służby staną na wysokości zadania, tym bardziej, że dzieci i młodzież cieszą się wakacjami, a pogoda za oknem mówi sama za siebie.

I uwaga! Według naszych ustaleń bilety na otwarte baseny w Ostrowcu Świętokrzyskim mają zamykać się w kwotach 10 zł – normalny oraz 8 zł – ulgowy.

pas, Dak

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *