Dwaj panowie w hondzie

W dniu 4 lipca 2018 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na os. Ogrody,  policjanci z rewiru dzielnicowych zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat. Obaj siedzieli spokojnie w zaparkowanym obok bloku pojeździe marki Honda.

 -Jeden z mężczyzn, na widok mundurowych, zaczął uciekać, ale po chwili został zatrzymany ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjanci znaleźli u obu mężczyzn po pięć zawiniątek folii aluminiowej, zawierających biały proszek wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina. Dodatkowo u 27-latka policjanci ujawnili 500 zł w gotówce, które mogły pochodzić ze sprzedaży narkotyków.

Potem funkcjonariusze dokonali przeszukania w mieszkaniach obu panów. U 26?latka znaleźli metalowe pudełko zawierające trzy zawiniątka folii aluminiowej. W środku znajdował się biały proszek wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina.

W sumie policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie blisko 7 gramów amfetaminy. Obaj panowie trafili do policyjnego aresztu, zaś zabezpieczone substancje do laboratoryjnych badań.

Policjanci dodatkowo ustalili, że 27-latek przynajmniej dwukrotnie udzielił narkotyków 26-latkowi. Za te przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *