Wakacje w mieście. Wioska indiańska na Gutwinie!

Podobnie jak w roku poprzednim, w wakacje zorganizowane zostaną na Gutwinie dwa pikniki rodzinne pod hasłem ?Na Gutwinie jest fajnie!?. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę 22 lipca w godzinach 15-19. Ich organizatorem będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale wielu partnerów.

Największą atrakcją będzie niewątpliwie wioska indiańska. Rozstawione zostaną tradycyjne namioty tipi, w których zaprezentowane zostaną eksponaty nawiązujące do codziennego życia Indian. Nie zabraknie indiańskich konkurencji sprawnościowych, malowania twarzy, prelekcji o kulturze Indian Ameryki Północnej i nauki tańców plemiennych. Wystawiony zostanie również spektakl ?Szejdzio i Szepjan – legenda indiańska?. Całość uzupełni indiańska muzyka grana na żywo.

Na uczestników pikniku czeka mnóstwo innych atrakcji. Będą animacje i konkursy tematyczne, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, gry i zabawy sprawnościowe przygotowane przez animatorów z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, bezpłatne dmuchańce i byk rodeo, a także możliwość zrobienia tatuażu henną, przejażdżki na kucyku, prezentacja replik broni ASG, jazda sprawnościowa samochodem. Od godziny 17 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w ognisku w kąciku ekologicznym z własnym prowiantem. Oprawą muzyczną pikniku zajmie się DJ Maju.

Partnerami pikniku są Etno Muzeum, Miejska Biblioteka Publiczna, Inky Winky Tatoo, Ośrodek Hipoterapii i Rekreacji Konnej Lolek i Bolek, ?Niedzielni Partyzanci?, Ośrodek Szkolenia Kierowców ?ZygZak? Łukasza Wardzały, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrowiec Św. oraz Fundacja ?Pomocna Dłoń?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *