Samochód marzeń

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jędrzejowicach otrzymała od gminy nowoczesny samochód.
W niedzielę został on przekazany strażakom z Jędrzejowic i poświęcony. W uroczystości wzięła udział liczna grupa mieszkańców.
Samochód robi wrażenie. O tak nowoczesnym i znakomicie wyposażonym wozie bojowym marzą nie tylko jednostki OSP, ale również jednostki powiatowe PSP. Samochód kosztował 135 tys. zł, a jego zakup został sfinansowany przez gminę. Samorząd pozyskał też z programu rządowego pieniądze na jego wyposażenie (69 tys. zł od wojewody). Wójt Jerzy Murzyn przekazał na ręce naczelnika OSP w Jędrzejowicach Janusza Bilskiego i prezesa Seweryna Turka, klucze do nowego pojazdu.
W uroczystości uczestniczył też komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Robert Grudzień. Ks. proboszcz Jan Butryn poświęcił nowy wóz i sprzęt. Strażacy otrzymali m.in. nowe specjalistyczne nożyce do rozcinania blachy, nowoczesne defibrylatory i wiele innych urządzeń. Niedzielna uroczystość zgromadziła przed remizą, liczną grupę mieszkańców Jędrzejowic i okolicznych miejscowości.
Warto podkreślić, że dotychczasowy wóz i sprzęt z Jędrzejowic trafił do strażaków z Chmielowa. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Jędrzejowic kilka lat temu włączona została do Krajowego Systemu Ratowniczo -Gaśniczego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *