Nie Czechy, a z Kamerun rywalem polskich siatkarzy w Ostrowcu!

Przed udziałem w mistrzostwach świata świetnie spisująca się w Lidze Narodów reprezentacja polskich siatkarzy odbędzie m.in. zgrupowanie w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego zwieńczeniem będą spotkania kontrolne nie z Czechami, którzy mieli problemy z wystawieniem najsilniejszego składu, a z Kamerunem – uczestnikiem tegorocznych mistrzostw świata i zespołem przebywającym w Polsce na zgrupowaniu. Jedno z tych spotkań w dniu 18 sierpnia o godz. 20 będą mogli obejrzeć kibice. Bilety można już nabywać internetowo za pośrednictwem platformy eBilet.pl. Kosztują od 29 do 79 zł.
Kamerun jest czołową siłą na kontynencie afrykańskim. Obok Tunezji i Egiptu nalezy do najbardziej utytułowanych drużyn Afryki. Do największych sukcesów drużyny kameruńskie zalicza się dwa złote medale Mistrzostw Afryki oraz osiem pozostałych medali tej imprezy a także zajęcie trzynastego miejsca na Mistrzostwach Świata w 2010 roku.
Trener Vital Jeynen podał skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Zakopanem, które odbędzie się w dniach od 29 lipca ? 8 sierpnia: *rozgrywający: Fabian Drzyzga (Olympiakos), Grzegorz Łomacz (Skra Bełchatów) *środkowi: Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Jakub Kochanowski (AZS Olsztyn), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) *atakujący: Dawid Konarski (Ziraat Bankasi), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi), Damian Schulz (Trefl Gdańsk) *przyjmujący: Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk), Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa), Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom) *libero: Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Czy w takim składzie w naszym mieście pojawią się polscy siatkarze? Podopieczni trenera Vitala Heynena z Ostrowca Świętokrzyskiego wyjadą na Memoriał Wagnera, który rozgrywany będzie w Krakowie, a po zgrupowaniu w Spale i kontrolnym meczu z Belgią w Szczecinie udadzą się na mistrzostwa świata, których współgospodarzami są Włochy i Bułgaria. W grupie eliminacyjnej D swoje mecze rozgrywać będą w Warnie, gdzie zagrają z Kubą, Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią. Przypomnijmy tylko, że Polacy bronią tytułu mistrzowskiego. Ostrowiecka hala jest dla polskich siatkarzy szczęśliwa. W 2011 roku przy Świętokrzyskiej pokonali Francuzów 3:1.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *