Budowa bloków przy Kopernika na finiszu

Pod koniec września tego roku pierwsi lokatorzy bloków przy ulicy Kopernika, budowanych na terenie po byłym Zakładzie Odzieżowym ?Gambo? będą mogli przystąpić do aranżacji swoich mieszkań. Postęp prac na osiedlu Spółdzielców jest widoczny gołym okiem.
? To był bardzo zaniedbany teren po tym, jak ?Gambo? zaprzestało tu swojej produkcji. Teraz powstaje w tym miejscu piękne osiedle mieszkaniowe – mówi Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. ? Inwestorem jest Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Chciałbym podziękować radnym: Agnieszce Rogalińskiej, Aronowi Pietruszce, Mariuszowi Łacie, a także Panu prezesowi Piotrowi Dasiosowi oraz wszystkim pracownikom OTBS- u zaangażowanym w tę budowę. Powstające mieszkania to bardzo dobra oferta dla osób chcących zamieszkać w bloku.
Realizowana inwestycja to prawdziwa perła dla tych, którzy chcą mieszkać w komfortowych warunkach, a zarazem cenią sobie uroki miejskiego życia. Doskonała lokalizacja w centrum miasta, w spokojnej dzielnicy, w pięknym otoczeniu parku to doskonała zachęta zarówno dla dojrzałych mieszkańców, którzy lubią spokój, jak również dla młodych ludzi planujących dopiero założyć rodzinę, gdyż na terenie osiedla przewidziana jest część rekreacyjna, z nowoczesnym placem zabaw oraz parkingami dla gości. Powstające bloki oferują komfortowe mieszkania z garażami podziemnymi, windami i parkingami. Osiedle zostało zaprojektowane z rozmachem i dbałością o detal architektoniczny.
? Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i ci lokatorzy, którzy już wykupili mieszkania jesienią otrzymają klucze ? mówi prezes OTBS Piotr Dasios. ? Lokale już są otynkowane. Na schodach i tarasach kładzione są płytki. Obecnie jest już sprzedanych 46 mieszkań czyli około 60 procent zasobów nowych bloków. Mieszkania będą oddane w stanie deweloperskim. W każdym bloku są trzy klatki schodowe z windami.
Prezydent Miasta cieszy się z zainteresowania mieszkaniami. Podkreśla również, że to nie koniec budownictwa deweloperskiego realizowanego przez OTBS.
– Jest wiele osób chętnych do zamieszkania w Ostrowcu, dlatego też nowe bloki będą budowane. Miasto dysponuje gruntami. Zainteresowanie mieszkaniami przy ulicy Kopernika to potwierdzenie słuszności realizowanej strategii budownictwa mieszkaniowego, w ramach której tworzymy zróżnicowaną ofertę. Należy zwrócić uwagę, że analizując potrzeby mieszkańców i kierunki rozwoju miasta, jako gmina proponujemy zarówno wielorodzinne budownictwo mieszkalne w systemie deweloperskim, działki pod budownictwo jednorodzinne, ale także realizujemy zadania z zakresu budownictwa socjalnego. Jako prezydentowi zależy mi, aby nasi mieszkańcy mieli jak najlepsze warunki do życia, identyfikowali się z naszym miastem i wspólnie dbali o nasz wizerunek w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz poza jego granicami. Nowe bloki z całą pewnością będą jedną z naszych wizytówek ? dodał prezydent Górczyński.
Przypomnijmy, że dzięki realizowanej z inicjatywy Prezydenta Miasta inwestycji rozwiązany został niezałatwiony przez lata problem stwarzającej zagrożenie dla naszych mieszkańców rudery po dawnym zakładzie odzieżowym Gambo. Dzięki odważnej decyzji zniknął straszący od lat obiekt, a już wkrótce miejsce to zyska nowe życie. Po zakończeniu budowy powstanie tu również nowa droga wewnętrzna rozładowująca ruch w tej dzielnicy.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Budowa bloków przy Kopernika na finiszu

 • 01/08/2018 at 11:59
  Permalink

  jestem mieszkańcem pobliskiego bloku, dlaczego Pan Prezydent dziękuje wszystkim za zaangażowanie w budowie, a nie przeprosi starszych mieszkańców, już tutaj mieszkających za utrudnienia w ruchu, blokowanie przejazdu, wręcz nie do zniesienia pył, kurz, jaki leci do mieszkań i ten potworny hałas od rana do późnego wieczora, co do bloków nie wiem kto dopuścił na takim małym terenie dwa bloki, przecież ludzie z Iłżeckiej 75 to do mieszkań sobie będą zaglądać, już nie ma gdzie zaparkować, a co dopiero będzie jak nowo zamieszkali nabywcy zaczną podjeżdżać swoimi autami, totalny korek będzie i zajmowanie parkingów OSM, inna sprawa, droga, należy do miasta, ale została tak zniszczona przez ciężki sprzęt, że dziura na dziurze, ostatnio łatanie było przez MPRD, łatanie to duże słowo… tak więc Panie Prezydencie zapraszam do nas na kilka godzin, a może Pan wtedy inaczej się wypowie.

  Reply
  • 03/08/2018 at 16:36
   Permalink

   Tak sie teraz buduje. Blok w blok, sciana w sciane. Po to jest miasto, zeby bylo gesto zabudowywane. Wtedy jest taniej dla wszystkich. A te opowiesci o grzybie w mieszkaniu i kotlecie u sasiada to sa nawet zabawne. Widac, ze zaczyna zmieniac sie mentalnosc ludzka.

   Zagospodarowany schludny blok mialby komus przeszkadzac a chaotyczne, razace szpetota garaze obok juz nie???

   Problemy z budowa, halasem i kurzem sa przejsciowe. Wspolczuje ale nie da sie na nie zaradzic. Zajmowania parkingow OSM nie bedzie, bo lokatorzy wykupili wlasne parkingi, ktorych reszta nie posiada. Utozsamianie spoldzielczych parkingow ze swoja wlasnoscia jest mylne. Powinny zostac wprowadzone oplaty za korzystanie z nich, to wtedy nie byloby takich glupich wpisow.

   Reply
   • 06/08/2018 at 07:16
    Permalink

    srały muszki będzie wiosna…..
    co to wygadujesz.
    przyjdz sobie do mieszkania przy ulicy iłzecka 75 i zobacz przez jaką część dnia jest zaciemnione mieszkanie, przez jaką część dnia jest słonce. wyjrzyj sobie przez okno i zobaczysz ,,piękny” widok . Nie po to tam zamieszkałam żeby mieszkac teraz w zaciemnionym bunkrze. jest zdecydowanie za blisko i nie wmawiaj nikomu głupot. zmierz odległośc bloku od bloku. mówienie ze tak się teraz buduje jest prostackie . tu nie chodzi o to że blok przeszkadza. przeszkadza to ze jest zbyt blisko i całkowicie zacienia mieszkania. a jak dla mnie jest to artykuł z kodeksu cywilnego który mówi o korzystaniu z nieruchomości ponad przecietną miarę. ciekawa jestem czy spełnia to przepisy odległościowe. bo jeśli wiekszą część dnia miekszkanie jest zacienione to sprawa wygrana . ty który, która piszesz jesteś beznadziejny/a i nie pieprz głupot. bo mieszkania to w tym bloku sa cholernie drogie chyba dla bogaczy

    Reply
    • 06/08/2018 at 12:41
     Permalink

     eluniu kto Cie nauczyl takiego slownictwa ???

     Nie zaprzeczam, ze subiektywnie dzieje sie Wam krzywda. Gorsze jest wszak wrogiem lepszego. Gdyby cale miasto bylo zagospodarowane w taki scisly sposob, nikomu nawet przez mysl nie przeszloby aby zaprotestowac. Przykladow jest az nadto, zarowno z duzych polskich miast jak i zagranicznych. Coz jest prostackiego w mowieniu prawdy i identyfikowaniu faktow i trendow ?

     Rzeczywiscie w Polsce istnieją przepisy o czasie naslonecznienia mieszkania i inne o ktorych wspomnialas. Póki one obowiazują (jezeli jeszcze, bo byly zakusy na zmiane) to podaj projektanta i inwestora do sądu. Zycze wygranej. Szczerze. Nie mow mi, zebym mierzyl odleglosci, bo to Twoja sprawa o ktorą mozesz zawalczyc lub nie w sadzie. Nie pisze tylko o Tobie ale o grupie poszkodowanych lokatorow, bo chyba taka istnieje ?

     Wez sie do roboty, a nie tylko bezproduktywnie bulwersuj pisząc posta.

     pozdrawiam eluniu

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *